Kup dinozaura sprzed 180 milionów lat

Trójwymiarowy, liczący 180 milionów lat Ichthyosaurus Stenopterygius Longifrons zostanie wystawiony na sprzedaż w przyszłym tygodniu w ramach najnowszej aukcji Bonhams Cornette de Saint Cyr w Paryżu. Jeden z najbardziej szanowanych i najstarszych domów aukcyjnych na świecie, firma przygotowuje się do zorganizowania drugiego wydarzenia poświęconego historii naturalnej, podczas którego kupujący będą walczyć o wyjątkowe dinozaury i inne prehistoryczne skamieliny.

Szczątki o których mowa zostały odkryte we Francji i obejmują zachowaną czaszkę stworzenia z epoki mezozoicznej, wraz z kilkoma zębami oraz korpus. Szkielet jest kompletny w prawie 80 procentach, z kośćmi miednicy, kością łonową, tylnymi kończynami i kością kulszową, dokładnie tak jak został wykopany z ziemi. Dinozaur zachował również 65 procent swojego pierwotnego paliczka, łokcia, kości ramiennej i obręczy barkowej. Dom aukcyjny spodziewa się, że historyczne znalezisko przyniesie całkiem niezły grosz na sprzedaży, a szacunki wahają się od 400 000 do 600 000 EUR.

Niektóre z najbardziej znanych okazów mają tendencję do spłaszczania się w osadach skał mułowych, więc dość rzadko można znaleźć przykład taki jak ten, w którym szkielet jest nie tylko dobrze reprezentowany, ale kości są zachowane w trzech wymiarach” – powiedział Profesor David Norman, kustosz Sedgwick Museum w Cambridge.

Ichtiozaur ma pewne cechy wspólne z delfinem, ponieważ oba stworzenia mają tę samą fizjonomię i podobną technikę rozmnażania. 

W ciągu ostatniego roku na aukcję trafiło kilka reliktów, głównie kultowego Tyrannosaurus rex wraz z czaszką słynnego stworzenia, która ma trafić na aukcję Sotheby’s 9 grudnia. Ale nie wszyscy są zadowoleni z faktu, że prehistoryczne szczątki są dostępne tylko dla prywatnych kolekcjonerów, ponieważ naukowcy uważają, że ​​biorąc pod uwagę wartość kulturową szkieletów, powinny one znajdować się w muzeum i być dostępne dla szerokiej publiczności.

Z innych ciekawych ciekawych ofert biorących udział w wydarzeniu Natural History Bonhams to liczący 260 milionów lat permski rekin znaleziony w Niemczech, ammolit z rzadką matową powłoką z Kanady i dużym zębem najsłynniejszego – i największego – rekina znanego człowiekowi – rekina megalodona, znaleziony w Południowej Karolinie.

Wydarzenie odbędzie się 13 grudnia.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
14
+1
34
+1
4
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS