Król Karol z czekolady z okazji koronacji

Naturalnej wielkości czekoladowe popiersie brytyjskiego króla Karola III o wadze 23 kilogramów zostało odsłonięte przez markę Celebrations z okazji zbliżającej się koronacji króla.

Zespół rzeźbiarzy i czekoladników kierowany przez mistrzynię czekolady Jennifer Lindsey-Clarke potrzebował 130 godzin i czterech tygodni na wykonanie modelu, zużywając ponad 17 litrów (4,5 galona) roztopionej czekolady, podało Celebrations w komunikacie prasowym w środę. Odpowiada to około 2875 pojedynczym czekoladkom Celebrations.
Ozdobne naramienniki zdobiące mundur króla były stworzone z wykorzystaniem takich czekoladek jak: Twix, Milky Way, Galaxy i Bounty, a kołnierz króla wykonano z Maltesers. Z kolei z czekoladek Snickers stworzono medale na jego piersi.

Czy jest lepszy sposób na uczczenie tego wielkiego momentu w historii Wielkiej Brytanii niż uwiecznienie Jego Królewskiej Mości Króla Karola III za pomocą jedynego w kraju poczęstunku” – powiedziała Emily Owen, starszy menedżer marki w Celebrations, dodając, że zespół jest „zachwycony efektem końcowym”. „Zespół przestudiował godziny materiałów filmowych z udziałem Króla, aby uchwycić jego podobieństwo, a podobieństwo jest niesamowite. Wielkie uroczystości polegają na zbliżaniu ludzi i cieszymy się, że możemy dzielić tę okazję z tak wieloma miłośnikami czekolady na całym świecie”.

Czekoladowe popiersie zostanie wystawione w południowo-wschodnim angielskim mieście Slough w Mars Wrigley UK HQ, która jest właścicielem marki Celebrations. 

Koronacja króla Karola III odbędzie się 6 maja w londyńskim Opactwie Westminsterskim.


Jak oceniasz ten wpis?
+1
18
+1
15
+1
2
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS