IFA2019 – nasze obserwacje z targów

Coraz większa liczba producentów elektroniki decyduje się na organizację własnych „ekskluzywnych wydarzeń”. To sprawia, że coraz rzadziej na targach elektroniki widzimy naprawdę nowatorskie projekty po raz pierwszy. Jednak nadal targi takie jak IFA2019 to najlepsza okazja żeby, w jednym miejscu i czasie, poznać wszystkie nadchodzące produkty z branży elektronicznej.

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pierwszym co rzuciło się nam w oczy w trakcie tegorocznych targów był SAMSUNG Galaxy Fold. Choć już dostępny w sprzedaży w niektórych krajach to jednak większość z nas będzie musiała na niego chwilę poczekać. Tym razem koreański gigant elektroniki pozwolił odwiedzającym targi na bliższe poznanie nowatorskiego smartfona. Każdy kto odwiedził stoisko SAMSUNG mógł przez kilka minut sprawdzić jego możliwości, niemniej była to krótka przygoda bo chętnych było wielu a kolejka monstrualna. Podobne rozwiązanie zaprezentowali technologowie od LG ze swoim LG G8X ThinQ, jednak u nich jest to po prostu dodatkowy ekran wpinany przez port USB do specjalnie przygotowanego smartfona.

Samsung Galaxy Fold – to smartphone z elastycznym ekranem

Zdecydowanie producenci sprzętu komputerowego w tym roku również starali się inwestować w wyróżniające ich produkt w nietypowe, niszowe cechy. Razer zaprezentował najnowszy model Blade Stealtch 13, czyli ultrabooka zdolnego do uciągnięcia najnowszych tytułów. Co w tym rewolucyjnego? W przeciwieństwie do typowych laptopów używanych w gamingu ultrabook od Razer waży zaledwie 900 g. Innym przykładem dalekiej specjalizacji jest zaprezentowany przez Lenovo Yoga C940 – czyli komputer, którego możemy używać jak tabletu dzięki dotykowemu ekranowi i możliwości jego wyjątkowo dalekiego odchylania.

Razer Blade Stealtch 13 – ultrabook na którym pograsz w najnowsze gry

Oczywiście także inni producenci przygotowali ciekawe, choć już nie tak nowatorskie, rozwiązania. Motorola zaprezentowała na przykład smartfon OneZoom wyposażony w 4 aparaty umieszczone na „plecach” telefonu, z czego jeden z rozdzielczością 48 Mpx – co jest rzadkim rozwiązaniem urządzeniach z tej samej półki cenowej. Z kolei Sony pokazało model Xperia 5 o ekranie z przekątną 6,1” i o nietypowych proporcjach ekranu 21 : 9. Z całą pewnością będziemy czekać na przyszłoroczne targi aby móc obserwować w jakim kierunku cała branża elektroniczna będzie się rozwijać.

Motroloa OneZoom – czyli telefon z 4 aparatami z czego jeden z rozdzielczością 48 Mpx
Jak oceniasz ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS