Hotel pod zorzą polarną

Najbardziej wysunięty na północ hotel na świecie ma zostać otwarty na jeden miesiąc w kwietniu 2020 roku na biegunie północnym. Jedno z nordyckich biur podróży pozwala doświadczyć luksusu w środkowej części Arktyki. Szkopuł w tym, że można go odwiedzać tylko przez jeden miesiąc każdego roku.

Będzie to świetna okazja aby zobaczyć dlaczego Święty Mikołaj postanowił rozbić obóz na biegunie północnym. Miejsce w którym powstanie hotel jest praktycznie niedostępne przez większą część roku ze względu na ekstremalne warunki pogodowe. Ale w 2018 roku założona w Skandynawii frima Luxury Action otworzyła ekskluzywny hotel igloo, aby wybrana liczba odwiedzających mogła zobaczyć Arktykę i powrócić bardziej świadoma tego, jak zmiany klimatu wpływają na ten region.


Najbardziej wysunięty na północ hotel na świecie ma zostać otwarty na jeden miesiąc w kwietniu 2020 roku na biegunie północnym. Jedna z nordyckich biur podróży pozwala doświadczyć luksusu w środkowej części Arktyki, ale można ją odwiedzać tylko przez jeden miesiąc każdego roku.

Możesz zobaczyć, dlaczego Święty Mikołaj postanowił rozbić obóz na biegunie północnym. Jest praktycznie niedostępny przez większą część roku ze względu na ekstremalne warunki pogodowe – co oznacza, że ​​może spokojnie przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Ale w 2018 roku urodzona w Skandynawii Luxury Action otworzyła ekskluzywny hotel igloo, aby wybrana liczba odwiedzających mogła odwiedzić Arktykę i powrócić bardziej świadoma tego, jak zmiany klimatu wpływają na region.

W ofercie hotelu Igloos na Biegunie Północnym jest dziesięć luksusowych igloo z centralnym ogrzewaniem i własną toaletą – co nie jest oczywiste ponieważ tam nie ma kanalizacji. Ściany są wykonane ze szkła, dzięki czemu czujesz się całkowicie zanurzony w naturze i ośnieżonych krajobrazach wokół. Słynna zorza polarna jest widoczna z tego miejsca, a na miejscu jesteś prowadzony przez przewodnika po Arktycznej pustyni, ponadto masz do dyspozycji prywatnych kucharzy i ochronę.

Według firmy turystycznej Luxury Action, igloo są bardzo bezpieczne i zostały dokładnie przetestowane w ekstremalnych warunkach pogodowych. Typowy pobyt w jednej z ogrzewanych kopuł będzie kosztował około 105 000 EUR za sześć nocy (!), w tym loty do/z Bieguna Północnego, wszystkie posiłki, ochronę i przewodnika.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS