Garmin Fenix ​​6 Pro to zdecydowanie najlepszy smartwatch dla sportowca [Recenzja]

garmin fenix

Garmin uważa, że uczynił zegarki inteligentnymi na długo przed pojawieniem się zegarka Apple Watch i ma w tym rację. Jednak wtedy kiedy Garmin zaprezentował (2012 rok) model Fenix priorytetem było pomaganie nam w przejściu z punktu A do punktu B i dostarczanie danych, które warto warto wiedzieć w trakcie treningu. Od tamtej pory wiele się zmieniło.

Sprawdź najlepszą cenę i promocję Garmin Fenix 6 Pro >>>

Teraz możliwość śledzenia każdej aktywności na zewnątrz w pełnym słońcu, wewnątrz, w wodzie, a także robienie tego co potrafi Apple Watch nie jest już niczym nadzwyczajnym. Oznacza to, że możesz na sportowym zegarku czytać powiadomienia telefoniczne i słuchać muzyki ze Spotify, tak abyś mógł zapomnieć o swoim telefonie przed kolejnym biegiem.

Garmin Fenix ​​6 Pro to coś więcej niż zegarek treningowy. Solidna konstrukcja naszpikowana czujnikami i sensorami, dzięki którym precyzyjnie śledzeni trasy, nawet sesję na stacjonarnym wioślarzu. To nie wszystko, bo Fenix 6 Pro to także duża żywotność baterii i sprawdzona wizualnie konstrukcja.

Na zewnątrz

Seria Fenix ​​firmy Garmin jest znana z tego, że przeciętny użytkownik tego zegarka nie wykorzysta 30% jego możliwości i oferuje zdecydowanie więcej niż potrzeba ambitnemu amatorowi wszelkiej maści sportów, a najnowsza generacja Fenix ​​6 w tym względzie także nie zawodzi. Fenix 6 Pro będzie wygodnie śledzić biegi lub przejażdżki na rowerze, a i nie zrobimy na nim wrażenia zabierając go na basen lub pływając w otwartym akwenie. Nowe wyróżniające się funkcje obejmują tryb biegowy, który wykorzystuje dane dotyczące tempa, aby przyspieszyć nasze bieganie. Ponadto nowy Garmin pomoże nam w treningu prezentując animacje dla aktywności takich jak joga i pilates, które można obserwować na tarczy zegarka.

Nowa funkcja Dynamic PacePro pomaga biegać mądrzej w różnych rodzajach terenu i zapewni pomoc w rozwoju naszych umiejętności biegowych śledząc nasze postępy.

Jeśli ćwiczysz kilka dyscyplin to na pewno znajdziesz je w Fenix ​​6. A jeśli masz tendencję do biegania tylko wtedy, gdy naprawdę przesadziłeś w zeszły piątek wieczorem, to na pewno będziesz zmotywowany do ruszenia się z kanapy z tym zegarkiem na nadgarstku. Fenix 6 Pro działa całkiem dobrze jako monitor fitness oferujący funkcje motywacyjne, takie jak codzienne cele krokowe, które automatycznie dostosowują się do naszego stylu życia aby być bardziej aktywnym każdego dnia podnosząc poprzeczkę.

Śledzenie tras w nowym Fenix ​​6 jest naprawdę bardzo dokładne. Zegarek korzysta z wbudowanego systemu GPS, aby zaoferować bogate w treść, łatwe do odczytania mapy na wycieczki piesze lub nawet aby podejrzeć trasę na stoku – chociaż brakuje gestów jak szczypanie i powiększanie map na ekranie. Czujnik tętna na nadgarstku nadaje się do większości treningów o wysokiej intensywności, a ci którzy tęsknią za optymalną dokładnością, nadal mogą sparować zewnętrzny pasek na klatkę piersiową.

Wiele wersji

Nowy Garmin Fenix 6 ​​występuje w niemal przytłaczającej gamie rozmiarów, kolorów, pasków czy szkieł z których wszystkie mają podobne ceny. Co najważniejsze, wszystkie oferują ten sam zestaw funkcji i najnowocześniejsze rozwiązania.

Jeśli chcesz czegoś co będzie szczuplejsze i bardziej subtelne na nadgarstku to jest model Fenix ​​6S. Jeśli chcesz najbardziej innowacyjnych funkcji, jakie Garmin ma obecnie do zaoferowania wybierz model 6X Pro Solar, który posiada panele słoneczne pod wyświetlaczem, aby zwiększyć moc baterii podczas aktywności w terenie.

Opisywany Garmin Fenix ​​6 Pro, który jest w dużej mierze tym samym stylem projektowania co Fenix ​​poprzedniej generacji. Wytrzymała i solidna konstrukcja to wyróżnik serii Fenix, ale Garmin zdołał sprawić, że nowy Fenix ​​jest lżejszy niż jego poprzednik i ma niezliczoną liczbę funkcji, a jest przy tym nieco subtelniejszy na ręku. W porównaniu ze standardowym Fenixem 6 oferuje on również ważne funkcje przeglądania map, za które warto dodatkowo zapłacić.

Aby dostosować zegarek do naszego stylu mamy do wyboru tytanowe i stalowe ramki i chociaż ekran dotykowy nie krzyczy kolorami i jaskrawością, ale chyba co istotniejsze w zegarku outdoorowym zapewnia do dwóch tygodni pracy na baterii. Jest również szereg wymiennych pasków silikonowych, skórzanych, tkaninowych lub metalowych. Rezultatem jest bardziej casual’owy zegarek stworzony przez Garmina, a przy tym niepozbawiony wielu funkcji.

Jeśli w dalszym ciągu uważasz, że Fenix 6 Pro jest zbyt sportowy? Nie ma problemu, Garmin oferuje luksusową ofertę Marq, która łączy sportowy i formalny styl w rozsądny sposób.

Sportowy i elegancki

Firma Garmin poświęciła wiele czasu na zwiększenie mocy zegarków sportowych, dzięki czemu są zdecydowanie bardziej jak smartwatchy sportowe niż kiedykolwiek wcześniej. Nowy Fenix 6 Pro wyświetli powiadomienia telefoniczne ze wszystkich twoich ulubionych aplikacji, pozwoli ci zapłacić za drinka w barze, dzięki funkcji Garmin Pay a jego wbudowane funkcje muzyczne zrobią wrażenie, chociażby dzięki możliwości odtwarzania Spotify. 

Towarzyszący zegarkom Garmin sklep Connect IQ Store z aplikacjami brakuje dopracowania takiego jak w sklepach Apple lub Google, ale jeśli chcesz poszerzyć zegarek o nowe aplikacje i funkcje jest on wystarczający.

Co najważniejsze, nawet przy dużej liczbie włączonych czujników i dodatkowych aplikacji nie ma wpływu na to, jak długo możesz trzymać zegarek z dala od ładowarki. Niezależnie od tego, czy korzystasz z funkcji smartwatcha samodzielnie, czy testujesz funkcje nawigacji lub śledzenia, czas pracy będzie lepszy niż w przypadku większości smartwatchów, które możesz obecnie kupić. Dwutygodniowa żywotność baterii Fenixa 6 Pro jest wyjątkowa, jeśli weźmiesz pod uwagę Apple Watch’a, który oferuje co najwyżej dzień pracy na baterii.

Werdykt

Fenix ​​6 to przede wszystkim zegarek sportowy, ale funkcje smart, które oferuje może śmiało stawać w szranki z Apple Watch’em. Mało tego, poziom funkcji sportowych i mnogość dostępnych dla użytkownika danych o aktywności fizycznej bije zegarek Apple na głowę. Może nie pasuje do garnituru jak Apple Watch, może nie jest też tak pożądany jak produkt Apple ale jeśli spędzasz tyle samo czasu w domu, zajmując się arkuszami kalkulacyjnymi, jak w sportowych butach, Fenix ​​6 jest właśnie dla Ciebie.

Sprawdź najlepszą cenę i promocję Garmin Fenix 6 Pro >>>

Jak oceniasz ten wpis?
+1
428
+1
173
+1
24
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS