60-letni Włoch rozbił zabytkowe Ferrari 275 GTB warte majątek!

Jeśli jesteś właścicielem niezwykle rzadkiego zabytkowego Ferrari wartego miliony dolarów, jestem pewien, że będziesz starał się je chronić przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami podczas jazdy po drodze. 

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie ma nic gorszego niż uszkodzenie cennej rzeczy w wypadku. Jednak koszmarna sytuacja stała się rzeczywistością dla właściciela niezwykle rzadkiego Ferrari 275 GTB, który po utracie kontroli miał nieszczęście rozbić samochód wart ponad 3 miliony dolarów (ponad 12 600 000 złotych!). 

Do wypadku doszło 19 października we Włoszech, gdzieś pomiędzy San Rocco al Porto a Piacenzą w północnej części kraju. Według raportu IlPiacenzy, samochodem kierował 60-latek, który tuż po wyjeździe z centrum handlowego stracił panowanie nad żółtym Ferrari i uderzył w płot.

Ferrari 275 GTB

Na szczęście kierowca nie odniósł w tym zdarzeniu żadnych poważnych obrażeń, z wyjątkiem posiniaczonego ego i męki związanej z uszkodzeniem niezwykle rzadkiego Ferrari we Włoszech. Jest tylko jedno zdjęcie rozbitego Ferrari 275 GTB, na którym widać wgnieciony przedni błotnik po prawej stronie i uszkodzony przód. Jednak ultrarzadkie Ferrari mogło doznać poważnych uszkodzeń mechanicznych pod nadwoziem, w tym uszkodzonych elementów zawieszenia. 

Jednak zabytkowe Ferrari nadal wygląda na możliwe do uratowania. Jedynym problemem jest to, że nie będzie tanio. Będąc jednym z najbardziej pożądanych klasycznych Ferrari, które ma około 60 lat, samochód musi zostać naprawiony przez specjalistę, zwłaszcza jeśli właściciel chce zachować wartość samochodu.

Ferrari 275 GTB

Ferrari 275 GTB to dwumiejscowe coupé typu grand touring produkowane przez kultowego włoskiego producenta w latach 1964–1966. Napędzane jest 3,3-litrowym silnikiem V12 zaprojektowanym w Colombo, który w fabrycznym stanie osiągał deklarowaną moc 280 KM. Uważany za jedno z najpiękniejszych Ferrari, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, zachwycający projekt Ferrari 275 został zaprojektowany przez Pininfarinę, a nadwozie zostało wyprodukowane przez włoską manufakturę Scaglietti. 

Wyprodukowano mniej niż 500 egzemplarzy 275 GTB, co czyni go niezwykle rzadkim samochodem opatrzonym emblematem Prancing Horse. W bardzo rzadkich przypadkach ocalałe egzemplarze pojawiają się na aukcjach, które ostatecznie zostają sprzedane za ponad 3 miliony dolarów. 

Możemy mieć tylko nadzieję, że rozbite Ferrari 275 GTB wkrótce powróci do dawnej świetności.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
31
+1
20
+1
48
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS