Ekologiczne sneakersy Louis Vuitton Charlie

Model Charlie jest wykonany w 90 procentach z materiałów pochodzących z recyklingu i materiałów pochodzenia biologicznego i jest postrzegany jako model testowy w trwającym przestawianiu się Louis Vuitton na ekoprojektowanie.

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podążając śladami męskich butów LV Trainer Upcycling, zaprezentowanych na początku tego roku, Louis Vuitton wprowadza na rynek model Charlie, czyli swoje pierwsze tenisówki unisex, wykonane w 90% z materiałów pochodzących z recyklingu.

W tym, co marka określiła jako model testowy w swoich nieustających wysiłkach zmierzających do przejścia na ogólnofirmowy proces ekoprojektowania, francuski luksusowy dom mody opracował tenisówki po przeprowadzeniu w zeszłym roku analizy cyklu życia pięciu swoich butów męskich, powiedziała Christelle Capdupuy – globalna szefowa zrównoważonego rozwoju w Louis Vuitton.

Pozwoliło nam to zidentyfikować punkty, które zmniejszają wpływ naszych butów na środowisko, a model Charlie jest wynikiem całej tej naukowej i technicznej pracy, która została wykonana” – powiedział Capdupuy WWD.

Model Charlie, który ma zostać wprowadzony na rynek 12 listopada, ma podeszwę wykonaną w co najmniej 94 procentach z gumy pochodzącej z recyklingu, co dyrektor opisała jako „ogromną sprawność techniczną na rynku sneakersów”.

Cholewka składa się z gładkiego i ziarnistego materiału syntetycznego, wyprodukowanego z poliestru z recyklingu i warstwy Biopolioli, tworzywa sztucznego wytworzonego na bazie kukurydzy. Naszywka na języku, tył buta i logo LV wykonane są z regenerowanego nylonu Econyl z odpadów nylonowych, takich jak sieci rybackie, skrawki tkanin i plastik przemysłowy.

Chociaż oferta „eko” produktów firmy pozostaje niewielka to stale się powiększa, zgodnie z zobowiązaniami określonymi w planie zrównoważonego rozwoju marki, zatytułowanym „Our committed journey”, przedstawionym we wrześniu 2020 r.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
0
+1
1
+1
0
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS