Dwie whisky Macallan leżakują od ponad 30 lat. Teraz mogą być Twoje

Wygląda na to, że co kilka tygodni pojawiają się nowe luksusowe whisky z Macallan, co ma sens, biorąc pod uwagę, że ta szkocka destylarnia single malt ma w swoich magazynach co najmniej 250 000 leżakujących beczek. 

Najnowsze produkty pochodzą od sprzedawcy World Whisky Society, które wypuszcza 31- i 32-letnie single malty pochodzące z tej słynnej destylarni w Speyside.

World Whisky Society to firma, która oferuje rzadkie i unikalne produkty z niemal każdej kategorii whisky z całego świata. Asortyment obejmuje linię bourbonów Doc Holliday dojrzewających nawet przez dekadę, różne whisky finiszowane w beczkach leżakowane w sherry i dębie mizunara, a nawet chiński single malty.

Kolekcja WWS Reserve obejmuje bourbony z jednej beczki i single malty, które są przechowywane w karafkach, które bardziej przypominają minikatedry lub różdżkę kosmicznego maga. 

Ale whisky w tych butelkach jest naprawdę atrakcyjna, a te dwa nowe single malty Macallan, które dojrzewały przez ponad trzy dekady, powinny spodobać się każdemu kolekcjonerowi whisky.

Obie whisky pochodzą z pojedynczych beczek, nie są filtrowane na zimno i butelkowane z mocą beczki – bez dodatku barwnika. 31-latek dojrzewał w całości w beczce po sherry Oloroso, a dostępnych jest tylko 71 butelek. 

Zgodnie z notatkami degustacyjnymi, na podniebieniu spodziewaj się słodu i zboża, z szarlotką, Amaratti i ciemnym chlebem żytnim na finiszu. 32-letnie whisky leżakowało w beczce typu hogshead, która została napełniona 23 stycznia 1990 r., a nuty degustacyjne obejmują pikantność i kremowość na podniebieniu, z nutami czerwonego jabłka, pomarańczy, mlecznej czekolady i niektórych kwiatów polnych na mecie.

Te whisky pojawiają się tuż po niedawnym ogłoszeniu najnowszej limitowanej edycji Macallana – Home Collection — The Distillery. 

Ta whisky dojrzewała w kombinacji europejskiego i amerykańskiego dębu, a butelka ma grafikę stworzoną przez pracownika destylarni. 

Możesz kupić tę whisky za 525 USD na stronie internetowej destylarni. 

Jeśli chodzi o dwie nowości World Whisky Society, obie zostaną wkrótce wydane w cenie około 10 000 USD — jeśli jesteś zainteresowany zdobyciem jednego, możesz zarejestrować się wprowadzając swój adres e-mail na stronie internetowej WWS

Jak oceniasz ten wpis?
+1
69
+1
158
+1
3
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS