Ducati i Lamborghini łączą siły i prezentują wspólny motocykl o ogromnej mocy!

Zobacz galerię 23 zdjęć

Ducati i Lamborghini po raz drugi połączyły siły, aby stworzyć oszałamiający supermotocykl typu naked Ducati Streetfighter V4 Lamborghini za 68 000 dolarów. Depcząc po piętach Diavel 1260 Lamborghini zaprezentowanemu w 2021 r., motocykl, który był hołdem dla Lamborghini Siàn. Z kolei Streetfighter designem chce nawiązywać do 631-konnego Lamborghini Huracán STO. Ale ten motocykl to coś więcej.

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Chociaż nowy model to limitowana edycja zawierająca 630 egzemplarzy w ogólnej dystrybucji na całym świecie, ale także dodatkowe 63 egzemplarze niestandardowe, wycenione na 83 000 USD, zostaną zarezerwowane specjalnie dla właścicieli Lamborghini w ramach inicjatywy Speciale Clienti (specjalni klienci). Tych 63 klientów będzie miało możliwość dostosowania swojego Streetfightera V4 Lamborghini do tego samego koloru, co ich supersamochód, w tym karoserii i felg z których te ostatnie zostały zaprojektowane w celu odtworzenia wzoru kół Huracán STO. Właściciele Lamborghini będą mieli również okazję kupić kask, kurtkę i skóry z limitowanej edycji, wszystkie w barwach swojego nowego motocykla.

Ducati ściśle współpracowało z Lamborghini nad ekskluzywną estetyką Streetfightera, z błotnikiem przedniego koła wykonanym z włókna węglowego, pokrywą zbiornika paliwa, owiewką silnika. Wszystko to zostało zapojektowane, aby naśladować linie Huracán STO.

Streetfighter V4 Lamborghini jest ściśle powiązany z Panigale V4 S. Oba modele łączy ten sam silnik V4 o pojemności 1103 cm3 i mocy 208 KM, podobnie jak półaktywne zawieszenie Öhlins Smart EC 2.0, zaciski hamulcowe Brembo Stylema i podwójne tarcze 330 mm. Na pokładzie jest oczywiście cała słynna elektronika Ducati, ale w edycji Lamborghini, w tym sześcioosiowy bezwładnościowy system pomiarowy, ABS na zakręty, kontrola trakcji, kontrola jazdy na kołach i poślizgu, tempomat i wiele innych.

Włókno węglowe jest dość mocno wykorzystane w Ducati Streetfighter V4 Lamborghini, z osłonami, nadwoziem tylnych siedzeń, osłoną deski rozdzielczej, osłoną wyłącznika zapłonu, osłoną tylnej zębatki i zaślepką Akrapovič, wszystkie te sportowe konstrukcje są z włókna węglowego. Zauważyliśmy jednak, że koła są wykonane z kutego aluminium – co jest zaskakujące, ponieważ koła w Streetfighter V4 SP za 34 500 USD są wykonane z włókna węglowego.

Co ciekawe, Ducati zawiera szereg akcesoriów, które ułatwiają skonfigurowanie limitowanej edycji motocykla do użytku na torze, co w przeciwnym razie wymagałoby wizyty u lokalnego dealera Ducati. Należą do nich otwarta osłona suchego sprzęgła z włókna węglowego, płytki blokujące zarówno tablicę rejestracyjną, jak i lusterka wsteczne, korek wlewu paliwa w stylu wyścigowym oraz osłona w tym samym kolorze co nadwozie.

Każdy z 630 motocykli (plus dodatkowe 63 dostępne w programie Speciale Clienti) będzie miał numer seryjny wygrawerowany na metalowej tabliczce, która znajduje się na pokrywie zbiornika, a każdy numer seryjny pojawi się również na desce rozdzielczej po włączeniu zapłonu włączone. Zainteresowanie tymi rzadkimi wydaniami Ducati gwałtownie wzrosło w ostatnich latach, ponieważ zwiastują, że staną się poważnymi przedmiotami kolekcjonerskimi. Pod tym względem Ducati Streetfighter V4 może być jednym z hitów kolekcjonerskich.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
33
+1
26
+1
5
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS