Dom filmowej rodziny Soprano wystawiony na sprzedaż

luksusowy portal

Dom głównego bohatera serialu Tony’ego Soprano został wystawiony na sprzedaż za cenę zaczynając się od 3,4 miliona dolarów. Sam fakt sprzedaży domu w którym był nagrywany serial nie jest nowy, ponieważ nie tak dawno temu został sprzedany dom znany z serialu Brady Bunch. Niestety najczęściej takie nieruchomości nie nabywają fani danej produkcji, lecz korporacje, które później sprzedadzą nieruchomość za jeszcze większe pieniądze.

Reklama czyli występ w serialu podniosła wartość domu Brady’ego z 1,89 do 3,5 miliona dolarów, więc być może właściciele posiadłości występujacej w serialu Soprano też chcieliby takiej przebitki – ponieważ ich dom jest dwa razy większy. Może to ich strategia sprzedaży.

Dom Sopranos jest znany fanom klasycznego serialu HBO, który był realizowany w latach 1999-2007. Dom jest malowniczo położony ponieważ wznosi się wysoko na szczycie ślepej uliczki z długim, pochyłym podjazdem, gdzie szef mafijnej rodziny Tony Soprano tradycyjnie codziennie rano wychodził po gazetę, ryzykując własne życie.

Posiadłość jest położona w miejscowości North Caldwell w stanie New Jersey i tak naprawdę jest własnością Victora i Patti Recchii, którzy mieszkają w rezydencji o powierzchni ponad 520m2 od 32 lat! Victor, właściciel sam wybudował posiadłość oraz kilka innych domów w okolicy.

Jestem dumny z jego drobiazgowej konstrukcji”, mówi. „Jestem wdzięczny za lata radości, schronienia i wielkiej radości, jakie ten dom dał naszej rodzinie i przyjaciołom przez te wszystkie lata”.

Dom znajduje się na działce o powierzchni 6000m2. Dom jest wybudowany w tradycyjnym stylu z wnętrzami z lat 80., czterema sypialniami, czterema pełnymi łazienkami, damską toaletą i dwoma garażami na dwa samochody, wystarczająco dużymi aby pomieścić dwa Cadillac’ki Escalade. Na terenie posiadłości jest także wolno stojący domek gościnny z jedną sypialnią.

Obsada i ekipa zawsze byli troskliwi i pełni szacunku dla naszego domu, pomagając nam tworzyć takie wspaniałe wspomnienia” – mówi Victor. – Wśród nich, filmowanie prawdziwego niedźwiedzia na naszym podwórku. Nazywał się Bonkers i miał obok siebie trenera. Bonkers (oznacza kogoś szurniętego, kopniętego) nie jest jednak najlepszym imieniem dla niedźwiedzia, zwłaszcza jeśli z nim grasz…

Dom Recchia to niewątpliwie ciekawostka popkultury. Zwariowani fani nadal odwiedzają dom robiąc sobie selfie –  nawet nazywają Patti „Mrs. Soprano. ”Kiedy Gandolfini zmarł w 2013 r., Fani zostawiali kwiaty, świece i torbę suszonego ziti przy krawężniku, jak donosił The New York Times

Licytacja zaczyna się od 3,4 miliona dolarów. New York Times podaje, że podatki od nieruchomości wynoszą 34 005 USD. Recchiowie sprzedają swój dom niekonwencjonalnie – bez pośrednika w obrocie nieruchomościami i za pośrednictwem poczty elektronicznej. Rozważają poważne oferty tylko z „dowodem” na [email protected] do 21 czerwca.

Ale strategia Recchias For-Sale-By-Owner jest ryzykowna. Eksperci od nieruchomości twierdzą, że brokerzy są nieocenionym źródłem, aby prowadzić sprzedawców i kupujących przez to skomplikowane zadanie.

Cena wywoławcza domu jest znacznie wyższa niż podobnych nieruchomości w okolicy, które zazwyczaj sprzedają się między 1,5 mln USD a 2 mln USD. 


Jak oceniasz ten wpis?
+1
189
+1
68
+1
23
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS