Chopard prezentuje kolekcję Mille Miglia 2022

Chopard od wielu lat bierze udział w wyścigu klasycznych samochodów Mille Miglia i w przeszłości produkował zegarki inspirowane tym historycznym wyścigiem. Nie inaczej jest w tym roku, kiedy to na 2022 rok wypuści dwa zegarki z kolekcji Mille Miglia. Mille Miglia to historyczny wyścig wytrzymałościowy przebiegający drogami publicznymi północnych Włoch, organizowany w latach 1927-1957. Obecnie jest to po prostu przejazd zabytkowych samochodów.

Edycja 2022 to tak naprawdę ten sam zegarek, jeden ze stali a drugi z dwukolorową wersją różowego złota z różowozłotą ramką, koroną i przyciskami. Oszczędne użycie różowego złota nadaje temu zegarkowi styl vintage i jest podobny do modelu wykonanego w całości ze stali nierdzewnej.

Srebrna tarcza zmniejszając wpływ różowego złota na odbiór całości. Dzięki temu wygląda gustownie, a nie jarmarcznie. Oczywiście każdy ma własny gust, ale te zegarki są tak podobne do siebie, że wybór sprowadzi się to do osobistych preferencji.

Układ chronografu pozostał taki sam jak w poprzednich modelach. Posiada nieco mniejszą tarczę sekundową na godzinie 9 i większy chronograf ze skumulowanymi minutami i godzinami odpowiednio na godzinie 12 i 6. 

Czarny tekst na srebrnej tarczy sprawia, że ​​wszystko jest bardzo czytelne. Duże przyciski chronografu pozostają i są łatwe w użyciu i mają koronę ozdobioną trójramienną kierownicą. Pasek ze skóry cielęcej to styl rajdowy dzięki perforacji, który idealnie nadaje się do chronografu upamiętniającego historyczny wyścig. Od wewnętrznej strony paska jest on wykończony gumą ze wzorem bieżnika opony.

Złota wersja Chopard Mille Miglia Limited Edition 2022 Race Edition 44 ma oznaczenie: 168571-6004 i jest limitowana do 250 sztuk. Cena: 73.000 zł.

Stalowa wersja Chopard Mille Miglia Limited Edition 2022 Race Edition 44 ma oznaczenie 168571-3010 i jest limitowana do 1000 sztuk. Cena: 50.000 zł.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
74
+1
64
+1
6
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS