BMW i5 M60 po raz pierwszy w Polsce na BMW M Festival

Już 15 lipca na torze Silesia Ring odbędzie się najważniejsze wydarzenie dla społeczności fanów i właścicieli pojazdów sygnowanych najmocniejszą literą na świecie – BMW M Festival. Jednym z głównych punktów wydarzenia będzie pokaz nowego BMW i5 M60 xDrive, na 3 miesiące przed premierą rynkową.

Podczas BMW M Festival entuzjaści aut spod litery M będą mogli po raz pierwszy w Polsce obejrzeć BMW i5 M60 xDrive, którego oficjalna premiera rynkowa zaplanowana jest na październik 2023 r. To nowa odsłona najpopularniejszej biznesowej limuzyny na świecie. Bardziej dynamiczna, z licznymi innowacjami cyfrowymi, a do tego po raz pierwszy w pełni elektryczna. Klarowna i minimalistyczna stylistyka podkreśla sportową elegancję i prezencję nowego modelu, który oferując imponujące, typowe dla modeli M osiągi, jednocześnie przejmuje inicjatywę na drodze do zrównoważonej mobilności. Zmodernizowany napęd BMW eDrive piątej generacji oraz silnik o mocy 601 KM pozwalają BMW i5 M60 xDrive przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3,8 s. W nowym modelu znajdzie się również coś dla prawdziwych pasjonatów gier. System operacyjny BMW 8.5 umożliwia korzystanie z innowacyjnej platformy AirConsol, która zamienia samochód w centrum rozrywki gamingowej, a prywatnego smartfona w funkcjonalnego kontrolera.

Podczas tegorocznego BMW M Festival na Silesia Ring pasjonaci sportowych aut będą mogli podziwiać nie tylko najnowsze modele BMW z rodziny M, w tym nowe BMW XM Label Red czy i7 M70, ale także unikatowe samochody z prywatnych kolekcji. Będzie to dzień pełen atrakcji podnoszących adrenalinę i przyspieszających bicie serca. W programie znalazły się także m.in. przelot widokowy Helikopterem Bölkow Bo105 czy jazda Taxi Drive bolidem F1 BMW Sauber. To również doskonała okazja, by przetestować na torze najnowsze modele BMW M2, XM oraz M3 Touring, a także sprawdzić swoje siły w symulatorach wyścigowych lub poćwiczyć w bezpiecznych warunkach umiejętność driftowania.

Więcej informacji na temat tegorocznego wydarzenia jest dostępnych na stronie: www.bmwmfestival.pl

Jak oceniasz ten wpis?
+1
91
+1
78
+1
9
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS