Biały Dom może być Twój!

Biały Dom
Zobacz galerię 20 zdjęć
Biały Dom

Większość świata nigdy nie dowie się, jak to jest mieszkać w Białym Domu, ale tak się składa, że ​​w Kalifornii jest dokładna kopia domu najpotężniejszego człowieka na świecie. Teraz każdy chętny może poczuć namiastkę tego jak to jest mieszkać w Białym Domu. 

Kopia jest trafnie nazwane Zachodnim Białym Domem i została zbudowana w latach trzydziestych XX wieku dla właściciela George’a R. Hearsta, syna wydawcy gazet Williama Randolpha Hearsta. Dom w Hillsborough został zaprojektowany przez słynną architektkę Julię Moran, która pracowała również nad kultowym rodzinnym zamkiem Hearst w San Simeon.

Wzorując się na prawdziwym pałacu prezydenckim, okazały dom ma własny Gabinet Owalny, Pokój Wschodni, a nawet ogród różany wzorowany na tym, który JFK zasadził w latach 60. Dom ma powierzchnię 2300 metrów kwadratowych j jest jedną z lepszych kopii, jakie zostały stworzone i kosztuje stosunkowo skromne 38,9 miliona dolarów. 

Dziś rezydencję z 11 sypialniami sprzedają Mehrdad Elie i jego żona Neda Elie. Według The Wall Street Journal para kupiła dom w 2022 roku za 15 milionów dolarów, choć technicznie nigdy się tam nie wprowadziła. Para faktycznie mieszka w domu po drugiej stronie ulicy.

W ciągu ostatniego roku właściciele przeznaczyli około 6 milionów dolarów na renowację zabytkowej rezydencji. Para zainstalowała nowy dach i system HVAC, zbudowała nowe łazienki i wymieniła dywany na podłogę z twardego drewna w niektórych pokojach. Dodali także kilka nowoczesnych udogodnień, takich jak piwnica z winami, pralnia, kino z miejscami siedzącymi dla maksymalnie sześciu osób oraz nowe pomieszczenia dla personelu. 

Jak oceniasz ten wpis?
+1
108
+1
74
+1
11
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS