Bang & Olufsen Beoplay E8 2.0 czy są lepsze od Apple Airpods 2?

Bang & Olufsen wprowadzając w lutym na rynek słuchawki bezprzewodowe Beoplay E8 2.0 pokazał konkurencji, że nie pozostaje w tyle jeśli chodzi o bezprzewodowe słuchawki, zwłaszcza jeśli chodzi o konkurowanie z Apple Airpods 2. Beoplay E8 2.0 bazują na udoskonalonym projekcie pierwszej edycji słuchawek Beoplay E8 1.0, ale oferuje zupełnie nowe funkcje i zmiany które były oczekiwane przez klientów.

Najniższe ceny słuchawek Bang & Olufsen Beoplay E8 2.0 sprawdzisz na Ceneo.pl >>>

Jak przystało na produkt klasy premium, klienci w nowej wersji otrzymują między innymi wykonany z najwyższej jakości skóry futerał, który pozwala przechowywać nie tanie słuchawki w bezpiecznych warunkach. Oczywiście podobnie jak w Apple Airpods nie mogło zabraknąć możliwości bezprzewodowego ładowania etui i samych słuchawek, ale ustalmy, że obecnie to jest już standard na rynku.

Jeśli chodzi o prądożerność Beoplay E8 2.0 to w pełni naładowane etui umożliwia trzykrotne naładowanie słuchawek co przekłada się na około 16 godzin ciągłego odtwarzania muzyki. Widać, że inżynierowie Bang & Olufsen odrobili lekcje w porównaniu z pierwszym modelem Beoplay E8, który oferował „tylko” 12 godzin odtwarzania muzyki. Na froncie skórzanego etui znajdziemy diodę LED, która informuje użytkownika o stanie naładowania. Z kolei z tyłu etui zawiera trzy diody LED, te z kolei informują użytkownika o dostępnych cyklach ładowania dla słuchawek. Na uznanie zasługuje wykończenie etui w środku, które wykonane jest ze szczotkowanego oraz anodowanego aluminium. W porównaniu z całkowicie plastikowym etui Apple Airpods 2 możemy śmiało stwierdzić, że Beoplay E8 2.0 to produkt ze zdecydowanie wyższej półki. Bang & Olufsen nie zapomniał także o montażu nowoczesnego portu USB typu C służącego do ładowania etui.

W pudełku ze słuchawkami znajdziemy także stylową podstawkę służącą do ładowania. Oczywiście i w przypadku ładowarki producent postarał się o wykonanie jej z najwyższej jakości materiałów – szczotkowanego aluminium oraz bydlęcej skóry. Ładowarka oprócz naładowania słuchawek poradzi sobie także z ładowaniem telefonów, także z szybkim ładowaniem 10 W oraz ze standardową mocą 5 W.

Warto wspomnieć, że pierwsza edycja Beoplay E8 jest dokładnie takich samych rozmiarów co wersja 2.0, zatem właściciele starszego modelu mogą skorzystać z nowego etui oraz ładowarki. Wszystkie te elementy będzie można kupić również oddzielnie, mało tego słuchawkę lewą i prawą także kupimy osobno.

Nie można mieć wątpliwości, że nad nowymi słuchawkami pracowali uznani inżynierowie dźwięku Bang & Olufsen, których celem oprócz kwestii designu było uzyskanie bogatego, pełnego i precyzyjnego dźwięku emitowanego przez słuchawki. Każda słuchawka została wyposażona w dynamiczny przetwornik o średnicy 5,7mm, przetwornik elektromagnetyczny, technologię NFMI (Near Field Magnetic Induction) oraz moduł Bluetooth 4.2 z cyfrowym przetwarzaniem dźwięku, który pozwala na dynamiczne strojenie brzmienia i odtwarzanie muzyki bez żadnych zakłóceń.

Wzorem firmy Dolby użytkownicy słuchawek Beoplay E8 2.0 po pobraniu dedykowanej aplikacji (Android i iOS) będą mieli możliwość dodatkowego dostrojenia słuchawek pod własne preferencje muzyczne.

Słuchawki sprzedawane są w komplecie ze skórzanym, bezprzewodowym etui do ładowania, pięcioma wkładkami dousznymi oraz kablem do ładowania typu UBS-C. 

Jak oceniasz ten wpis?
+1
39
+1
62
+1
3
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS