Balenciaga x adidas – premiera 3 listopada

W ciągu ostatnich kilku lat adidas dołożył wszelkich starań, aby wejść do świata high fashion, łącząc siły ze znanymi i uwielbianymi markami takimi jak Prada czy Gucci. Balenciaga to tylko najnowsza luksusowa współpraca Three Stripes. Kolekcja zostanie zaprezentowana 3 listopada 2022 roku.

Współpraca obejmująca zarówno odzież, jak i obuwie, skutecznie łączy różne języki i filozofie projektowania obu marek. Choć na pierwszy rzut oka przypominają klasyczne modele adidasa, dresy, koszulki, bluzy i tym podobne zostały skrojone w sposób analogiczny do głównej linii Balenciagi. Dżinsowe elementy, oversizowe kurtki i gama toreb skręcają w kierunku znacznej przesady w formie i treści, podczas gdy akcesoria – np. butelka na wodę wygląda jak ze sklepu wszystko za 5 zł.

Jeśli chodzi o buty to na czele stoją klasyczne modele Balenciaga. Oprócz markowych wersji adidas Triple S i Sock Runner, oba modele zostały wyposażone w masywną podeszwę i nieodłączone trzy paski. W kolekcji pojawił się również model Stan Smith, którego projekt ma naśladować parę butów o wiele starszą, znacznie bardziej zużytą i znacznie bardziej groteskową. Te buty wyglądają po prostu jak wygrzebane z dna kosza w lumpeksie.

Poniżej przedstawiamy kilka wyróżniających się elementów z tej kolekcji. Elementy będą dostępne na stronie Balenciaga.com i aplikacji adidas CONFIRMED 3 listopada.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
94
+1
147
+1
28
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS