Audi A7 Sportback zostało „World Luxury Car” roku 2019

Audi A7 Sportback zostało ogłoszone najbardziej luksusowym samochodem roku 2019 na świecie – „2019 World Luxury Car”. Audi A7 Sportback to już drugi model spod znaku czterech pierścieni, który zabiera ze sobą tę nagrodę do domu. W roku ubiegłym tytuł zdobyło Audi A8. Wyróżnienia zostały wręczone zwycięzcom wczoraj, podczas New York International Auto Show.

Jury konkursu World Car składa się z 86 członków reprezentujących 24 państwa. To właśnie oni ogłosili Audi A7 Sportback najlepszym na światowym rynku nowym samochodem luksusowym. To już dziesiąta wygrana auta z czterema pierścieniami na masce w jednej z kategorii konkursu World Car.

„To wielki zaszczyt dla Audi wygrywać nagrodę ‘World Luxury Car’ przez dwa lata z rzędu” – mówi Hans-Joachim Rothenpieler, członek zarządu AUDI AG ds. rozwoju technicznego. „Jesteśmy z tego wyróżnienia niezmiernie dumni, ponieważ pokazuje ono potencjał marki Audi do budowania najlepszych samochodów klasy premium w różnych segmentach.”

Stylistyka coupé, przestrzeń limuzyny i różnorodność Avanta – nowe Audi A7 Sportback łączy wszystko co najlepsze z trzech światów. To nowy styl Gran Turismo, oferujący zaawansowaną digitalizację, dynamiczne wrażenia z jazdy oraz koncepcję przestrzeni łączącą szeroki zakres wymagań stawianych przez klientów.

Zwycięstwa Audi w konkursie World Car Awards

2005
Audi A6 – World Car of the Year

2007
Audi RS 4 – World Performance Car
Audi TT – World Car Design of the Year

2008
Audi R8 – World Performance Car
Audi R8 – World Car Design of the Year

2010
Audi R8 V10 – World Performance Car

2014
Audi A3 – World Car of the Year

2016
Audi R8 – World Performance Car

2018
Audi A8 – World Luxury Car

2019
Audi A7 Sportback – World Luxury Car

Jak oceniasz ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS