Audemars Piguet prezentuje Millenary Frosted Gold Philosophique

Najnowszy damski zegarek Audemars Piguet to piękna kompilacja, która dodaje elegancji do stosunkowo prostego designu. Zainspirowany oryginalnym zegarkiem Philosophique, który został wypuszczony na rynek w 1982 roku, nowy zegarek Millenary Frosted Gold Philosophique ma tylko jedną wskazówkę godzinową i nic więcej. Ale ta wskazówka godzinowa jest bardzo wyjątkowa, ponieważ ma eliptyczny obrót, zgodny z owalnym kształtem obudowy.

Oryginalna filozofia wywodzi się z jednoręcznych zegarków kieszonkowych, które były bardzo popularne w XVIII wieku, kiedy to dokładny czas nie był tak naprawdę problemem dla większości ludzi. Filozofia, początkowo wprowadzona jako zegarek męski, była sporym hitem, ponieważ wszystkim spodobał się pomysł posiadania małego jednoręcznego zegarka na rękę w kształcie zegarka kieszonkowego. Obecnie zegarki „przerobione” z kieszonkowych na ręczne nazywa się pasówkami.

Audemars Piguet Philosophique z 1982 roku

Nowa filozofia Millenary Frosted Gold przenosi ten pomysł na wyższy poziom, z efektownym wykończeniem obudowy z ziarnistego „matowego złota” i polerowanych na wysoki połysk powierzchni. Dostępny w białym lub różowym złocie ten wspaniały damski zegarek został zainspirowany florencką biżuterią, a jego matowa powierzchnia jest ukształtowana ręcznie za pomocą ostrego narzędzia, które tworzy ten piękny design.

Tarcza została wykończona oszałamiającą przypominającą „młot” powierzchnią, uzupełniającą piękną linię obudowy. Ale jeszcze bardziej interesujący niż matowy złoty wygląd jest trajektoria wskazówki godzinowej, która podąża eliptycznym ruchem, śledząc owalny kształt obudowy, zamiast podróżować w kółko, jak większość zegarków na zewnątrz.

Jest to możliwe, ponieważ wskazówka godzinowa na tysiącleciu porusza się w dwóch osiach: jednej u podstawy ręki, która faktycznie znajduje się na zewnętrznej krawędzi obrotowego dysku na tarczy. Prostota z niespodzianką!

Millenary Frosted Gold Philosophique jest napędzany przez zupełnie nowy mechanizm cal. 3140, to w zasadzie zaktualizowana wersja cal. 3120 z dodatkowym przełożeniem do owalnego ruchu wskazówki godzinowej. Na rotorze znajduje się również specjalny grawer z herbami rodziny Audemars i Piguet, wypełniony lakierem pasującym do koloru każdej wersji tego zegarka.

Nowy damski zegarek Audemars Piguet będzie dostępny wykończony 18-karatowym białym złotem i 18-karatowym różowym złotem, oba w cenie 29.500 dolarów i dostępne tylko w oficjalnych butikach firmy.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS