Apple zaprezentowało najdroższą… podstawkę do monitora!

luksusowy portal

Na konferencji WWDC 2019, która odbyła się 3 czerwca 2019 Apple zaprezentowało nowy monitor Apple Pro Display XDR. Monitor dedykowany profesjonalistom i wszelkiej maści grafikom, ale w tym przypadku specyfikacja nowego produktu od Apple zeszła na dalszy plan za sprawą cen akcesoriów do niego. Nie oszukujmy się, akcesoria zazwyczaj otrzymujemy za darmo. W tym przypadku za samą podstawę nowego monitora Apple zapłacimy tyle co za całkiem przyzwoity komputer, ba! Być może w tej cenie kupimy nawet nowego Macbooka Air!

Monitor jak nazwa wskazuje to sprzęt dla profesjonalnych użytkowników, ma 32 cale przekątnej, rozdzielczość 6016 x 3384 pikseli, obsługa 10-bitowego koloru, HDR. Dodatkowo maksymalna jasność to 1000 nitów z systemem wygaszania strefowego, co poprzez obniżenie jasności czerni zwiększa kontrast do oszałamiającej w wypadku paneli LCD wartości 1 000 000:1. Do tego dochodzi pełen gamut DCI-P3, specjalne szkło likwidujące odblaski, cztery porty Thunderbolt 3. No i desgin, który i w tym przypadku wygląda tak jak przystało na Apple, czyli bardzo dobrze.

Nowy Mac Pro oraz Apple Pro Display XDR

Oczywiście w przypadku Apple nie może być tanio, zgadza się, Apple zawsze się wysoko ceniło. Sam monitor kosztuje 4999USD (czyli prawie 19 000zł), a jeśli zapratgniemy mieć wersję pokrytą szkłem, które tłumi odblaski zapłacimy 5999USD (przeszło 23 000zł). Niestety największym zaskoczeniem (tym negatywnym) będzie zawartość pudełka od monitora za 23 000zł. W środku oprócz monitora znajdziemy kabel zasilający, kabel thunderbolt i szmatkę do czyszczenia. I tyle.

Przechodząc do najważniejszego. Z ekranem nie będzie podstawki. Z punktu widzenia profesjonalistów nie jest to wielka stara bo korzystają oni z profesjonalnych systemów montażu ekranów. Z punktu widzenia osoby, która zapragnie mieć najnowszy monitor Apple może być zaskoczeniem, gdy odkryje, że w pudełku nie ma podstawki do ekranu.

Podstawka do Apple Pro Display XDR za 999USD

I uwaga, ile kosztuje podstawka do Apple Pro Display XDR? Bagatela 999USD (3800zł). Czy to dużo? Generalnie i tak i nie. Jeśli jesteś fanatykiem, który każdy grosz odkłada aby kupić nową „zabawkę”, cena podstawki może być zaskoczeniem. Jeśli po prostu cię stać to 1000USD w tą czy w tamtą nie robi wielkiej różnicy. Nie mniej, myśląc zdroworozsądkowo w cenie podstawki możemy kupić np. Macbook’a Air starszej generacji, który w dalszym ciągu jest dobrym i wystarczającym komputerem.

Jeśli cena podstawki was nie zniechęciła to warto jeszcze wspomnieć o uchwycie Vesa, który jest tańszy i kosztuje jedyne 199USD (756zł)

Uchwyt Vesa za jedyne 199USD
Trzeba przyznać, że design jest świetny
Jak oceniasz ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS