Allbirds M0.0NSHOT Net Zero Carbon – pierwsze neutralne węglowo buty

Nie jest tajemnicą, że aby ocalić naszą planetę przed najgorszymi zmianami klimatycznymi, musimy drastycznie zmniejszyć nasz ślad węglowy. W przypadku Allbirds proces ten rozpoczął się od neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla w trakcie produkcji podeszwy SweetFoam, a kulminacją tego proekologicznego procesu są M0.0NSHOT, pierwsze na świecie buty z całkowicie neutralnym śladem węglowym.

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aby osiągnąć ten cel, firma stworzyła cholewkę z wełny „regeneracyjnej” pozyskiwanej w Nowej Zelandii, opracowała podeszwę środkową SuperLight Foam na bazie trzciny cukrowej o ujemnym poziomie emisji dwutlenku węgla, wykorzystała oczka z bioplastiku oraz zmniejszyła przestrzeń i wagę potrzebną do przenoszenia gotowego produktu za pomocą trzciny cukrowej. Pochodne, ekologiczne opakowanie z zielonego PE o ujemnym poziomie emisji dwutlenku węgla. Nawet ich transport jest brany pod uwagę w przypadku transportu morskiego napędzanego biopaliwem i elektrycznego transportu ciężarowego z portu do magazynu. 

Więcej szczegółów dowiemy się podczas prezentacji butów w czerwcu. Sprzedaż planowo ma się rozpocząć w 2024 roku.

Strona WWW.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
21
+1
6
+1
2
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS