Adidas oficjalnie kończy współpracę z Kanye West’em

Po wielu dniach spekulacji i niepewności firma Adidas wydała oświadczenie oficjalnie informujące zakończenie współpracy z Yeezy. W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Adidas czytamy: „adidas nie toleruje antysemityzmu ani żadnego innego rodzaju mowy nienawiści. Ostatnie komentarze i działania Ye były niedopuszczalne, nienawistne i niebezpieczne i naruszają wartości firmy, takie jak różnorodność i integracja, wzajemny szacunek i uczciwość”.

W dalszej części oświadczenia czytamy: „Po dokładnym przeglądzie firma podjęła decyzję o natychmiastowym zakończeniu współpracy z Ye, zakończeniu produkcji produktów marki Yeezy i wstrzymaniu wszelkich płatności na rzecz Ye i powiązanych firm. Adidas zaprzestanie działalności adidas Yeezy ze skutkiem natychmiastowym. Firma Adidas jest wyłącznym właścicielem wszystkich praw projektowych do istniejących produktów, a także poprzednich i nowych kolorystyk w ramach partnerstwa”.

Więcej informacji na temat rozwiązania umowy zostanie podanych w nadchodzących wynikach spółki za III kwartał w dniu 9 listopada 2022 r.

Yeezy generuje około 1,5 miliarda euro (1,47 miliarda dolarów) rocznej sprzedaży Adidasa, co stanowi nieco ponad 7% całkowitych przychodów firmy, według szacunków Telsey Advisory Group.

Wszystko to wynik napiętych relacji z Yeezy od kilku miesięcy (pomimo trwających negocjacji). Czarę goryczy przelało zachowanie amerykańskiego rapera Kanye Westem, który w ostatnim czasie wielokrotnie obrażał różne grupy społeczne. Raper pokazał się publicznie w koszulce z podobizną Jana Pawła II z przodu i napisem „White Lives Matter” z tyłu. 

Raper u którego zdiagnozowano chorobę psychiczną – chorobę afektywna dwubiegunowa nie kryje, że chciałby kandydować na fotel prezydenta USA pokazując się w czapeczce z napisem „2024”, czyli rokiem wyborów. Nie zniechęciło go to, że w 2020 roku zdobył zaledwie 60 tysięcy głosów.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
164
+1
54
+1
6
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS