6 najlepszych aplikacji dla podróżników

Obecnie całe życie przechowujemy w smartphone’ach. Do lamusa odeszły już papierowe mapy, które zostały wyparte przez GPS czy Google Maps. Nikt już także nie nosi papierowych rozmówek polsko-angielskich, ponieważ nawet w najbardziej oddalonych rejonach świata możemy korzystać ze wszelkiej maści translatorów. Hotele? Przeloty? Karty lojalnościowe lini lotniczych? Żaden problem! Wystarczy tylko nasza komórka w kieszeni!

Poniżej prezentujemy najlepsze aplikacje podróżnicze na iOS oraz Androida.

Citymapper (iOS | Android)

Citymapper zapewnia szczegółowe informacje na temat planowania podróży środkami transportu publicznego, a w porównaniu z Google Maps może zawierać alerty, odjazdy w czasie rzeczywistym oraz zapełnienie danego środka lokomocji. Aplikacja umożliwia także planowanie podróży przy użyciu Ubera, a także skorzystanie z tras rowerowych. Apka jest dostępna w około czterdziestu miastach na całym świecie. Wszystkie miejsca docelowe w mieście są objęte tą aplikacją. Aplikacja może również poinformować Cię o czasie trwania podróży czy ewentualnych problemach z lokalnym transportem. Nie będziesz zaskoczony z powodu odwołania twojego pociągu.

Duolingo (iOS | Android)

Istnieje ponad siedemdziesiąt milionów osób, które zarejestrowały się w Duolingo, która jest ładnie zaprojektowaną i bezpłatną aplikacją do nauki języków. Nie jest substytutem nauki języka, ale ta aplikacja jest wspaniałym sposobem na zdobycie podstaw lub odświeżenia sobie słownictwa i gramatyki. Apka funkcjonuje niejako jako gra komputerowa i po przejściu każdego poziomu w którym zapoznajemy się z danym językiem odblokowujemy kolejne etapy i nowy zakres materiału do nauki. Świetna apka, gdy oczekujemy na lot.

Revolut (iOS | Android)

Revolut to wielowalutowa karta płatnicza, która pozwala użytkownikom rozliczać płatności po kursie międzybankowym. Aplikacja w tej chwili udostępnia ponad 30 swego rodzaju subkont walutowych w tym: euro, dolary, funty, czeskie konrony, duńskie korony czy nawet riale katarskie czy leje rumuńskie. Cały sens aplikacji polega na ograniczeniu kosztów związanych z korzystaniem z kantorów oraz z kart tradycyjnych banków. Naszym portfelem zarządzamy z poziomu świetnej i funkcjonalnej aplikacji. W chwili obecnej możecie zamówić darmową kartą Revolut pod tym linkiem. Oprócz darmowej karty Revolut oferuje także usługi premium oraz metalową kartę (która umożliwia nam np. korzystanie z saloników na lotniskach). Ponadto z poziomu aplikacji możemy wykupić ubezpieczenie podróżne, telefonu czy kupić kryptowaluty.

XE Currency (iOS | Android)

XE to aplikacja służąca do przeliczania walut. Nic dziwnego, że ta aplikacja jest tak sławna i ma kilkadziesiąt milionów pobrań od czasu powstania.. Posiada kilka funkcji biznesowych, takich jak kurs metali szlachetnych i niesamowite historyczne wykresy walutowe. Jest to pomocne dla podróżującego ze względu na fakt, że może dokonać konwersji każdej waluty dostępnej na świecie. Jedną z zalet jest to, że może działać w trybie offline, oszczędzając nasz transfer danych w roamingu.

Tripit (iOS | Android)

Tripit jest niczym agent podróży, którego nosimy w kieszeni i udostępnia nam wszelkie szczegóły podróży wraz z e-mailami potwierdzającymi rezerwacje w hotelach, loty, wynajem samochodów, rezerwacje i pomoc w przesiadkach na jedną trasę. Możesz przesłać swój e-mail do aplikacji, a ona zrobi resztę. Jeśli podróżujesz z innymi, możesz z łatwością dzielić się swoimi planami. Możesz sprawić, że ta aplikacja będzie bardzo przydatna do aktywnej koordynacji z wycieczką grupową.

Splitwise (iOS | Android)

Dostępny jest szeroki wybór aplikacji, które pomogą Ci podzielić rachunki. Splittr jest gotowy do podróży i zapewnia łatwą platformę do dzielenia wydatków między przyjaciółmi. Możesz wprowadzić koszty w miarę upływu czasu, co może obejmować osoby, które zapłaciły, a aplikacja zajmie się resztą aspektów. Dobrym akcentem dla kilku podróży docelowych jest to, że wszystkie waluty są obsługiwane i możesz mieszać waluty bez konieczności samodzielnej konwersji.

A jakie są Wasze ulubione i niezbędne aplikacje bez których nie wyobrażacie sobie żadnej podróży? Dajcie znać w komentarzu poniżej!

Jak oceniasz ten wpis?
+1
199
+1
152
+1
6
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS