1200 obrazów na Twojej ścianie

Wprowadzając The Frame w 2017 roku Samsung pokazał, że telewizor może być nie tylko centrum domowej rozrywki, ale z powodzeniem stanie się także nowoczesną platformą prezentacji sztuki. Dziś, dwa lata po premierze, ten niezwykły produkt ma do zaoferowania dużo więcej – zarówno w ujęciu technologicznym, jak i artystycznym. Sprawdzamy, co się zmieniło.

Z roku na rok telewizor Samsung The Frame ewoluuje, aby jeszcze lepiej dopasować się do oczekiwań użytkowników. Nie zmienia się jednak koncept i idea, których ucieleśnienie stanowi od samego początku. W skrócie można je podsumować jednym zdaniem: telewizor do oglądania i sztuka do podziwiania.

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Art Store: o ponad 40 proc. więcej dzieł do wyboru   

Znakiem rozpoznawczym telewizora The Frame jest Tryb Sztuka. Dzięki niemu na ekranie można podziwiać wyjątkową kolekcję obrazów i zdjęć, które pochodzą z zasobów renomowanych galerii i muzeów. Kiedyś, aby zobaczyć ulubione płótna, ustawialiśmy się w kolejkach do muzeów, dziś sztuka dostępna jest na wyciągniecie ręki, a może raczej w zasięgu pilota.

Wraz z The Frame Samsung zapewnił użytkownikom dostęp do sztuki. Dedykowany sklep Art Store to kolekcja dzieł pochodzących z renomowanych światowych galerii i muzeów. Obecnie w tym sklepie znajdziemy obrazy Cezanne’a, Rubensa, Moneta, Boscha, Klimta, Van Gogha, Alexa Webba czy Davida Alana Harveya. Warto podkreślić, że w ciągu zaledwie roku kolekcja dzieł wzrosła o 40 proc. – z 850 w listopadzie 2018 roku do ponad 1200 obecnie.

W Art Store widzowie znajdą obrazy i fotografie pochodzące z blisko 30 instytucji kultury i agencji fotograficznych, takich jak Prado, Albertina, Tate, Uffizi, Luwr, Victoria and Albert Museum, Magnum Photos czy LUMAS. W październiku Samsung ogłosił partnerstwo z Państwowym Muzeum Ermitażu w Petersburgu. Tym samym Art Store wzbogacił się o 52 obrazy rosyjskich i europejskich malarzy, w tym „Pole maków” Claude’a Moneta czy „Spotkanie Abrahama z Melchizedekiem” Petera Paula Rubensa.

Niezależnie od tego, czy wolisz godzinami wpatrywać się w jeden obraz, czy codziennie chciałbyś podziwiać inne dzieło, sklep Art Store dopasuje się do preferencji. W ramach miesięcznego abonamentu, w cenie ok. 22 PLN zyskujesz dostęp do wszystkich kolekcji bez ograniczeń. Możesz także zakupić wybrane, pojedyncze dzieło.

Telewizor The Frame już na starcie oferuje zestaw bezpłatnych grafik i zdjęć, który można wzbogacać dowolnie o własne prace graficzne czy fotografie.

Design i technologia

The Frame w 2019 zyskał wiele nowości także w aspekcie technologicznym. Piękne kolory ze 100% natężeniem oraz wysoka jakość obrazu 4K UHD to zasługa ekranu QLED i technologii kropek kwantowych, które dotychczas stosowane były w telewizorach serii QLED. To nie jedyne podobieństwa. The Frame ma do zaoferowania wszystko, co najlepsze w telewizorach Samsung, czyli intuicyjną obsługę i bogatą ofertę aplikacji VOD, czy minimalistycznego Jednego Pilota, który ułatwia codzienne użytkowanie.

Ten niezwykły telewizor jest dziełem samym w sobie. Dopracowany w każdym calu, z opcjonalnymi wymiennymi ramkami, z łatwością dopasuje się to każdej przestrzeni. Można go zamontować na kilka sposobów – korzystając ze standardowych nóżek lub ze stojaka Studio (sztaluga), ale najlepiej płasko przy samej ścianie za pomocą Uchwytu Przylegającego, który dostępny jest w zestawie z telewizorem. Co ważne: w każdym przypadku – dzięki połączeniu Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem – pozbywamy się nieestetycznej plątaniny kabli.

The Frame w szerszej dystrybucji

Telewizor The Frame, który dotychczas dostępny był wyłącznie w salonach Samsung Brand Store, teraz trafi do szerszej dystrybucji w sieci RTV EURO AGD. W edycji na 2019 rok The Frame oferowany jest w czterech wielkościach 43/49/55 i 65 cali.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS