Zamyka się Noma. Jedna z najlepszych restauracji na świecie

René Redzepi zamknie pod koniec 2024 r. Noma, kopenhaska restauracja z trzema gwiazdkami Michelin, wielokrotnie uznawana za najlepszą restaurację na świecie. Wszystko po to aby mogła odkryć się na nowo.

Aby nadal być Nomą, musimy się zmienić” – rozpoczyna się oświadczenie szefa kuchni i jego zespołu. „Zima 2024 będzie ostatnim sezonem Nomy, jaką znamy”.

W 2025 roku restauracja stanie się kulinarnym laboratorium, „pionierską kuchnią testową poświęconą pracom nad innowacjami żywnościowymi i opracowywaniem nowych smaków”.

Redzepi, król reinwencji

Dlatego masz nieco mniej niż dwa lata, aby odkryć uroki Nomy, w formie jaką znamy dzisiaj. Przypomnijmy, że Redzepi otworzył restaurację w 2003 roku, zanim zamknął ją w 2016 roku, by ponownie otworzyć dwa lata później, w peryferyjnej dzielnicy stolicy Danii. W czasie pandemii szef kuchni przekształcił lokal w winiarnię, aby dostosować się do sytuacji.

Od 2025 r. nacisk zostanie położony na kreatywność. Nadal będzie można zjeść okazjonalnie w Noma w Kopenhadze lub w pop-upach Noma na całym świecie, takich jak ten w Kioto w Japonii. „Obsługa klientów zawsze będzie częścią tego, kim jesteśmy, ale bycie restauracją już nas nie definiuje”, kontynuuje oświadczenie. W „Noma 3.0”. „Większość naszego czasu będziemy spędzać na odkrywaniu nowych projektów i opracowywaniu wielu innych pomysłów i produktów”.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
6
+1
11
+1
8
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS