Wyjątkowe Kobiety wybrane! Znamy laureatki pierwszej edycji konkursu She’s Mercedes

Inspirujące, zmotywowane, dynamiczne, przekraczające granice. Kobiety o niepowtarzalnych osobowościach. Umiejętnie łączące świat zawodowej kariery ze sferą osobistą, pełne pasji i marzeń. Beata Śniechowska, Małgorzata Kluska-Nowicka, Joanna Reczek-Szwed, Paula Kurant,OSP Miejsce Odrzańskie i Olga Witman – to laureatki pierwszej edycji konkursu She’s Mercedes, którego pomysłodawcą jest Mercedes-Benz Polska.

– Konkurs She’s Mercedes to kolejna inicjatywa marki przygotowana z myśląo kobietach. Stanowimy ponad 50 procent społeczeństwa, odnosimy sukcesy zawodowe, prywatne, realizujemy swoje pasje i marzenia. Trzeba o tym głośno mówić! Przedstawiając historie kobiet, które codziennie sięgają po więcej, chcemy inspirować, motywować i zachęcać do działania. She’s Mercedes to projekt dla wyjątkowych kobiet i o wyjątkowych kobietach. Bierzmy z nich przykład – mówi Ewa Łabno-Falęcka, Dyrektor ds. Komunikacji i Relacji Zewnętrznych, Mercedes-Benz Polska.

„Seksmisja” w Miejscu Odrzańskim

W kategorii WYJĄTKOWA KOBIETA wyróżniono nie jedną, ale całą drużynę wyjątkowych kobiet, należących do Ochotniczej Straży Pożarnej w Miejscu Odrzańskim. Laureatki pochodzą z miejscowości, o której pisał m.in.„New York Times”, a w której od 9 lat nie urodził się żaden chłopak. To dlatego młodzieżowa drużyna OSP składa się z 24 dziewczyn i tylko 8 chłopaków. W najmłodszej drużynie dziecięcej są same dziewczynki. Kobiety stanowią też trzon dorosłego oddziału strażaków. Zwyciężczynie otrzymały voucher na dwa szkolenia uprawniające do jazdy strażackim wozem bojowym.

– Strażaczki z Miejsca Odrzańskiego ogłosiły w Internecie, że zbierają fundusze na kurs prawa jazdy, żeby móc jeździć specjalnym wozem na akcje. Kiedy usłyszałam o nichw radio, było jasne – one są dzielne i trzeba im pomóc. Te wyjątkowe dziewczyny są po prostu kwintesencją idei „She’s Mercedes”! – mówi Ewa Łabno-Falęcka.

W poszukiwaniu smaku doskonałego

– Moją pasją jest gotowanie, czyli moja praca. Jestem szczęśliwą, spełnioną kobietą,a motywuje mnie ciągły rozwój i szukanie smaku doskonałego – mówi o sobie Beata Śniechowska zwyciężczyni kategorii BIZNES INDYWIDUALNY, w której nagradzane były właścicielki i współwłaścicielki działających na rynku przedsiębiorstw. Laureatka jest restauratorką, pisze książki kucharskie, prowadzi warsztaty i szkolenia kulinarne, zwyciężyła w drugiej edycji programu MasterChef. Posiada imponującą wiedzę na temat kuchni polskiej, stawia na mocne, odważne smaki, które zakorzenione są we wspomnieniach z dzieciństwa. Obecnie jest szefową kuchni i współwłaścicielką wrocławskiej restauracji Młoda Polska bistro & pianinio.

Droga ważniejsza niż cel

W kategorii BIZNES KORPORACYJNY wyróżniano kobiety zatrudnionew firmach na różnych stanowiskach, które swoimi osiągnięciami zawodowymi przyczyniają się do ich rozwoju. W pierwszej edycji konkursu She’s Mercedes zwyciężyła dr Małgorzata Kluska-Nowicka, wicekanclerz i wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, największej uczelni niepublicznej w Polsce. O równowadze w życiu mówi – Praca zawodowa jest dla mnie niezwykle ważna, ponieważ jest źródłem satysfakcji i integralną częścią mojego życia. Ale kiedy już wrócę do domu, wtedy najważniejsza staje się rodzina. Promuje świadomy rozwój osobisty, wierzy, że ważniejszą od osiągania celów jest droga, którą się podążai szczęście, które płynie, kiedy nią kroczymy.

Wszystkie składniki szczęścia

Statuetka w kategorii KULTURA I SZTUKA trafiła w ręce Joanny Reczek-Szwed, trenerki i animatorki kultury, prezeski zarządu Fundacji Sztukmistrze. – Mam to szczęście, że moja praca jest moją pasją i sprawia mi ogromnie dużo przyjemności, ale staram się też pamiętać o odpoczynku. Balans, równowaga to umiejętność odnalezienia wszystkich składników potrzebnych do szczęścia. Laureatka promuje etyczny cyrk, bez zwierząt. Jest pomysłodawczynią i organizatorką wielu wydarzeń artystycznych, także tych skierowanych do młodzieży i dzieci z utrudnionym dostępem do kultury.

Przepis na sukces

W tym roku w kategorii STEM zwyciężyła Paula Kurant, prezeska i dyrektor zarządzająca lubelskiej spółki Evotec, która zajmuje się produkcją innowacyjnych pokrowców ochronnych do robotów przemysłowych. Prywatnie, zwyciężczyni jest miłośniczką przyrody, od wielu lat działa też jako wolontariuszka na rzecz jednego z domów dziecka w Lublinie. Jej przepis na sukces? Pokora, cierpliwość, otwartość na ludzi i ciągle zmieniający się świat.

Mercedes to styl zawodowego życia

NAGRODA SPECJALNA – dla kobiety wyróżniającej się w sieci dealerskiejMercedes-Benz – została przyznana przez spółkę Mercedes-Benz Financial Servicesi trafiła do Olgi Witman, prezes zarządu Witman sp. z o.o. Laureatka kieruje rodzinną firmą od 2007 r. To najdłużej działający w Trójmieście autoryzowany serwis samochodów marki Mercedes-Benz. We wrześniu tego roku został tu otwartyAMG Brand Center Gdańsk – jedyny w Europie salon samochodów sportowych Mercedes-AMG. Jak podkreśla Olga Witman – Współpraca z Mercedes-Benz to nie tylko sposób na zarabianie pieniędzy, ale styl życia zawodowego, a moje jest już od15 lat związane z tą marką. Każdego dnia staramy się robić to, w czym jesteśmy dobrzy: w spełnianiu motoryzacyjnych marzeń.

Uroczyste wręczenie statuetek She’s Mercedes odbyło się 4 października 2019 r. podczas Gali połączonej z otwarciem salonu Inter-Car Silesia w Rudzie Śląskiej. Każda z Laureatek otrzymała także voucher uprawniający do udziału w szkoleniu organizowanym przez EY Academy of Business, partnera projektu, w jednymz wybranych obszarów: zarządzanie firmą, innowacyjność lub umiejętności menedżerskie.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS