Tesla musi wycofać ponad 360 000 samochodów!

Tesla

Według The New York Times w czwartek lider pojazdów elektrycznych z USA ogłosił, że musi „naprawić” ponad 360 000 pojazdów wyposażonych w technologię Full Self-Driving (FSD) Beta. Rząd USA ostrzegł, że oprogramowanie może powodować wypadki.

Zawiadomienie o wycofaniu zostało opublikowane na stronie internetowej National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) w czwartek. Agencja stwierdziła, że ​​FSD Beta może wyposażonym w nie pojazdom działać w „niezgodny z prawem lub nieprzewidywalny sposób”, który „zwiększa ryzyko wypadku”. 

Zgodnie z opublikowanym ostrzeżeniem:

„System FSD Beta może umożliwić pojazdowi na niebezpieczne zachowanie w pobliżu skrzyżowań, takie jak przejeżdżanie prosto przez skrzyżowanie na pasie tylko do skrętu, wjeżdżanie na skrzyżowanie oznaczone znakiem stopu bez całkowitego zatrzymania lub wjeżdżanie na skrzyżowanie podczas ciągły żółty sygnał drogowy bez należytej ostrożności”.

NHTSA zauważyła również, że oprogramowanie może „niewystarczająco” reagować na zmiany w ograniczeniach prędkości.

Wycofanie dotyczy wszystkich czterech obecnych pojazdów elektrycznych marki — Modelu S, Modelu 3, Modelu X i Modelu Y — wyposażonych w FSD Beta. Według CNBC oprogramowanie jest dostępne tylko dla właścicieli Tesli, którzy wybrali system wspomagania kierowcy premium FSD. Usługa jest dostępna za dodatkowe 15 000 USD lub 199 USD miesięcznie. Pomimo ich nazw, ani system, ani oprogramowanie nie pozwalają wyposażonym pojazdom na samodzielną jazdę, chociaż technologia może sterować, przyspieszać, hamować i zmieniać pasy. W rzeczywistości Tesla informuje kierowców, aby w każdej chwili byli gotowi do przejęcia kontroli nad pojazdem. Firma nigdy nie ujawniła, ile osób korzysta z oprogramowania, ale zawiadomienie o wycofaniu mówi, że problem „potencjalnie” dotyczy 362 758 pojazdów.

Poprawka oprogramowania zostanie wydana bezpłatnie za pośrednictwem bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania. Informacje z powiadomieniami zostaną wysłane do klientów, których to dotyczy nie później niż 15 kwietnia.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
46
+1
54
+1
18
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS