Spędź noc w apartamencie rodziny królewskiej

Zobacz galerię 9 zdjęć

Marzy Ci się noc w pełnych przepychu wnętrzach indyjskiego 300-letniego pałacu? Od 23 listopada będzie można go zasmakować osobiście. Na platformie Airbnb pojawi się do wynajęcia apartament Gudliya w Pałacu Miejskim w Jaipur (zwanym także Różowym Miastem). Budowla z 1727 roku łączy w sobie style architektury radźpuckiej i mogolskiej, imponuje swym przepychem i rozmachem. Gospodarzem będzie Maharaja Padmanabh Singh, 21-letni monarcha Jaipur. Chociaż Indie są obecnie demokratyczną republiką, rodzina królewska nadal zajmuje ważne miejsce w bogatej historii i tradycji regionu.

Jestem podekscytowany, że moja rodzina i ja współpracujemy z Airbnb, aby ożywić blask Radżastanu dla podróżników z całego świata” – powiedział Maharaja Padmanabh Singh w oświadczeniu. „Moje podróże z Airbnb sprawiły, że poczułem się bardzo mile goszczony w nowych miastach i kulturach i cieszę się, że doświadczenie typowej indyjskiej gościnności zostanie zaprezentowana innym podróżnikom”.

Apartament Gudliya znajduje się w jednej z prywatnych części pałacu. Gościli w nim między innymi Księżna Diana, Oprah Winfrey, Bill Clinton czy Jackie Kennedy. Komnaty apartamentu są bogato zdobione ornamentami. Meble? W większości cenne antyki w towarzystwie dzieł sztuki (rzeźby, obrazy). Oprócz sypialni mamy tu także salon, kuchnię, luksusową łazienkę i basen. Śniadania i obiady będą serwowane w lokalnym klimacie. Każdy z gości może liczyć dodatkowo na pomoc lokaja i osobistego przewodnika po mieście. Budynek otaczają wspaniałe ogrody, po których przechadzają się pawie.

Cena za noc?

Do końca roku to promocyjne 1000 dolarów za noc. Od 2020 roku trzeba będzie zapłacić już 8000 dolarów. Wcześniej różnicę w cenie pokryje Airbnb. Dopłacona przez nich suma trafi do fundacji, którą założyła księżna Diya Kumari. Organizacja wspiera kobiety z ubogich wiejskich obszarów Indii.    

Później cena wzrośnie aż do 7,983 dolarów za noc

Jak oceniasz ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS