Selva Negra – pierwsza niemiecka tequila

Niemcy może nie kojarzą się z egzotycznym klimatem czy półwyspem Jukatan ale nie od dziś producenci w krajach poza Meksykiem wytwarzają własne alkohole z agawy. Poznajcie Selva Negra – nowy 100-procentowy alkohol z agawy wytwarzany w niemieckim Schwarzwaldzie.

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Selva Negra nie może prawnie nazywać się tequilą czy mezcalem, po pierwsze dlatego, że te nazwy są chronione oznaczeniem geograficznym w taki sam sposób jak bourbon czy koniak. Ponadto rodzajem agawy używanej do produkcji alkoholu jest odmiana salmiana co usunęłoby ją z kategorii tequili, nawet gdyby została wyprodukowana w jednym ze stanów Meksyku, w których jest dozwolona (tequilę można wytworzyć tylko z odmiany Blue Weber, ale są też mezcale zrobione z salmiany).

Winiarz i destylator Florian Faude z Faude Feine Brande jest odpowiedzialny za produkcję Selva Negra, pierwszego alkoholu z agawy wyprodukowanego w Niemczech. Jest destylowany przy użyciu ekstraktu z agawy salmiany importowanej z Meksyku, w przeciwieństwie do całych owoców z agawy. Drożdże winne są dodawane do fermentacji, zamieniając ekstrakt w wino z agawy w ciągu sześciu do ośmiu tygodni przed dwukrotną destylacją. Pomiędzy destylacjami Selva Negra otrzymuje również mezcal- jako twist, nasycając go dymem z lokalnego niemieckiego drewna świerkowego, ale metoda stosowana do faktycznego uzyskiwania mocnego alkoholu jest utrzymywana w tajemnicy. Na razie ten trunek jest dostępny tylko w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, więc będąc na wycieczce u naszych zachodnich sąsiadów można spróbować niemieckiej „tequili”, spodziewając się agawy na podniebieniu z nutami świerku, dymu i odrobiną owoców. Selva Negra może być używana w koktajlach, a oficjalna strona internetowa sugeruje kilka riffów na temat klasyków, takich jak Margarita, Paloma, Old Fashioned i Negroni.

Australijska destylarnia Black Snake Distillery i Shelter Distilling w Kalifornii to tylko niektóre z destylarni eksperymentujących z wytwarzaniem alkoholi z agawy poza Meksykiem. Oczywiście jest wielu, którzy patrzą na tę praktykę z ironicznym uśmieszkiem, twierdząc, że jest to profanacja. Tequila ma oznaczenie geograficzne, które nie jest obecnie uznawane przez Stany Zjednoczone i jest wytwarzana przez amerykańskie destylarnie na południowym zachodzie. 

Jak oceniasz ten wpis?
+1
45
+1
69
+1
6
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS