Posiadłość Mr. Chow znowu wystawiona na sprzedaż

Zobacz galerię 12 zdjęć

Oczywiście nie chodzi o Mr. Chow z serii filmów Kac Vegas, a o słynnego Michael’a Chow, założyciel sieci chińskich restauracji Mr. Chow, od pewnego czasu próbuje sprzedać swoją wielką rezydencję w Los Angeles. Teraz posiadłość o powierzchni 30 000 stóp kwadratowych, podobnie jak rezydencja w Los Angeles, znów jest wystawiona na rynku za niebotycznie wysoką 69,9 mln USD, co i tak jest o 8 mln USD mniejszą kwotą w porównaniu z ostatnią ofertą.

Ten wspaniały dom znajduje się w dzielnicy Holmby Hills, na prestiżowym Mapleton Drive i nie jest przypadkiem, że jest nazywany muzeum. Został zaprojektowany od samego początku, aby pokazać światowej klasy kolekcję sztuki pana Chowa, a projekt głównego budynku czerpie inspirację z madryckiego muzeum Reina Sofia.

Madryckie muzeum Reina Sofia

Rozległy dom składa się z dziewięciu sypialni i niezależnego trzypiętrowego pensjonatu i można go określić bardziej jako dzieło sztuki niż dom. Teren jest również ogrodzony i bardzo bezpieczny, więc osobista kolekcja antyków i sztuki współczesnej pana Chowa jest bezpieczna. Niestety kupujący musi wiedzieć, iż kolekcja dzieł sztuki nie jest sprzedawana wraz z domem.

Muzeum, podobnie jak główny dom, szczyci się 400-letnimi mauretańskimi kolumnami, florenckimi rzeźbionymi sufitami z XVI i XVII wieku oraz importowaną starożytną kamieniarką. Wewnątrz znajduje się główna sala recepcyjna z galeriami na drugim piętrze po obu stronach i wysokimi na ponad 9 metrów wysokimi sufitami i surowo białymi ścianami artystycznymi. Biblioteka Art Deco przyciągnie wzrok dzięki egzotycznej stolarce z drewna od podłogi do sufitu.

Mr. Chow

Główna sypialnia w domu jest również inspirowana Art Deco i oferuje dużą garderobę oraz przestronną łazienkę, która zachwyca białym marmurem. W domu jest jeszcze dziewięć łazienek, rozległa kuchnia w odcieniach bieli i stuletnie ręcznie rzeźbione drewniane drzwi. Znając pana Chow, nic dziwnego, że kuchnia wyposażona jest w urządzenia klasy przemysłowej, idealne na duże przyjęcia lub spotkania.

W posiadłości znajduje się ogromna sala na 40 osób, sala bilardowa, sala fortepianowa oraz odkryty basen. Zarówno główny dom, jak i pensjonat mają ładny i przestronny taras na dachu, z którego można podziwiać najlepsze widoki.


Jak oceniasz ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS