Nowy Tag Heuer x Fragment w limitowanej ilości

Tag Heuer x Fragment to efekt współpracy Tag Heuer i ojca chrzestnego japońskiej odzieży ulicznej Hiroshi Fujiwara. To będzie drugą współpraca tej dwójki, która pracowała już nad udanym limitowanym chronografem Carrera w 2018 roku. W tym roku Fujiwara ponownie wykorzystuje swoją magię na chronografie z repertuaru motoryzacyjnego Tag Heuera – powiększanie szczególnie w przypadku modeli C-Case z lat 60. i 70. XX wieku. To, co się teraz dzieje, to automatyczny zegarek 44 mm, który ochrzcił automatyczny chronograf Tag Heuer x Fragment Design Calibre Heuer 02, który zostanie wyprodukowany w ilości 500 sztuk na cały świat.

Fujiwara jest założycielem japońskiego multidyscyplinarnego zestawu projektowego Fragment, który powstał w 2003 roku i jest często uważany za mentora dla miłośników mody ulicznej, takich jak Jun Takahashi z Undercover i Nigo z Bape. Jego kultowy status – „jednoosobowy zespół maszerujący”, jak to nazywają ludzie w Hypebeast – jest wzmocniony przez jego dotyk Midasa, jeśli chodzi o współpracę. Wystarczy spojrzeć na jego bardzo poszukiwane wydawnictwa z udziałem takich marek jak Louis Vuiitton , Nike, Moncler i Levi’s.

To, co definiuje styl Fujiwara, jeśli chodzi o jego współpracę, to jego zdolność do rozebrania istniejącego projektu w celu usunięcia zbędnych elementów, a następnie wykończenia go subtelnymi akcentami. Tutaj czysta estetyka i poczucie proporcji są w pełni widoczne – coś, co powiększa się milion razy więcej, gdy mówimy o małym produkcie, takim jak zegarek. Podczas gdy niektóre chronografy mają problemy z czytelnością, nie dostaniesz tego problemu tutaj. 

Po usunięciu zegarka z jego obcych elementów, Fujiwara zatrzymała czarną opalową tarczę z sub-chronografami liczników ton-na-tonie na godzinie 3 i godzinie 9. Zwróć też uwagę na dodanie nazwy „Fragment” między godziną 4 i 5 na tarczy oraz logo pioruna Fragment, które jest drukowane i ładnie znajduje się nad emblematem Tag Heuer. Czerwone akcenty wydrukowane na znacznikach indeksu i lakierowane na dłoniach dodają wizualnego kontrastu stylistyce zegarka. Tymczasem wzajemne oddziaływanie elementów ze stali polerowanej i szczotkowanej oraz błyszcząca ceramiczna ramka nadaje wymiar zegarka.

Druga piękna część projektu, naszym zdaniem, znajduje się na drugiej stronie zegarka. W tym przypadku tylna obudowa ma oszałamiające czerwone szafirowe okno, aby pokazać mocny ruch Heuer 02, który zawiera długą 80-godzinną rezerwę mocy. Wykończeniem geometrycznej symetrii zegarka jest nowa pięciorzędowa stalowa bransoletka.

Zegarek pojawi się w sklepach 27 lipca, ale Tag Heuer już przyjmuje zamówienia w przedsprzedaży. 

Cena będzie wynosić 35.000 złotych.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS