Nowe elektryczne rowery BMC – styl i miejska funkcjonalność

Rowery BMC Alpenchallenge AMP City należą do nowych propozycji w ofercie szwajcarskiej marki BMC. To modele z systemem asysty elektrycznej, które łączą w sobie unikalny design oraz miejską funkcjonalność. Jak zaznacza producent, celem było stworzenie idealnego e-roweru do jazdy miejskiej. Modele BMC Alpenchallenge AMP City wyróżniają się m.in. stylowym wyglądem, pełną integracją i użytecznymi rozwiązaniami technologicznymi.

Nowe rowery elektryczne – BMC Alpenchallenge AMP City LTD oraz BMC Alpenchallenge AMP City ONE – to przykłady przywiązania dużej wagi do szczegółów i unikalnych rozwiązań technologicznych. Jak tłumaczy BMC Switzerland, pokazują to m.in. lekkie elementy z włókien węglowych oraz zintegrowany system asysty elektrycznej, dzięki którym modele te mają niepowtarzalny wygląd i wyróżniają się minimalistyczną estetyką.

W nowych e-rowerach wykorzystano np. Micro Travel Technology (MTT) – innowacyjne rozwiązane, znane wcześniej z rowerów górskich BMC Teamelite. System MTT zapewnia dodatkowe tłumienie drgań, co zwiększa komfort jazdy. Jakości podróżowania po miejskich terenach służy również płynny transfer mocy poprzez jednostkę elektryczną Shimano.

Stworzyliśmy BMC Alpenchallenge AMP City, biorąc pod uwagę potrzeby miejskich rowerzystów. Rezultatem jest rower, który może być idealnym towarzyszem w warunkach miejskich. Konfiguracja uwzględniająca miejskie warunki nie skutkuje przy tym utratą wszechstronności” – mówi kierownik ds. badań i rozwoju w BMC Switzerland, Stefan Christ.

Doskonały design i szwajcarska inżynieria

W BMC Alpenchallenge AMP City postawiono na elegancką estetykę, która jest efektem m.in. zastosowania elementów z wysokiej jakości włókien węglowych oraz funkcjonalnej integracji z optymalizującą prowadzenie kabli technologią Integrated Cockpit System (ICS). Poszczególne komponenty dopasowano z myślą o najbardziej wymagających rowerzystach miejskich, dlatego zdecydowano się np. na silne światła Supernova i błotniki Curana – wszystko to jest stylowo zintegrowane z uwzględnieniem funkcjonalności rowerów.

BMC Alpenchallenge AMP City LTD

Lekka rama i widelec z włókien węglowych

Projektanci użyli wysokiej jakości włókien węglowych, dzięki czemu nowe modele należą do najlżejszych na rynku rowerów elektrycznych. Doświadczenie inżynierów BMC Switzerland w tworzeniu zaawansowanych konstrukcji z tego materiału pozwoliło na optymalizację ramy, by jednocześnie sprostać wyższym wymaganiom konstrukcyjnym dla e-rowerów oraz zachować odpowiednią zwrotność i szybkość reakcji.

BMC Alpenchallenge AMP City ONE

Zawieszenie MTT, czyli komfort i kontrola

System Micro Travel Technology (MTT) to innowacyjne rozwiązanie marki BMC, które tłumi drgania. Koncepcja jest oparta na odpowiednim ukształtowaniu górnych widełek i całego tylnego trójkąta oraz wykorzystaniu złożonych układów z włókien węglowych i w pełni zintegrowanego z ramą tłumika drgań (XCell Damper). Technologia MTT zapewnia odpowiednie zawieszenie (10 mm), dzięki czemu jazda po zróżnicowanym terenie miejskim jest bardziej komfortowa. Jak zaznacza producent, MTT gwarantuje dodatkowy komfort przy jeździe w pozycji siedzącej, poprawia przyczepność na tylnych kołach i ułatwia wykorzystanie systemu asysty elektrycznej Shimano. Technologia ta nie wiąże się jednak ze wzrostem wagi i jest optymalnie zintegrowana z konstrukcją ramy.

BMC Alpenchallenge AMP City LTD

Naturalny model jazdy

Kluczowe elementy systemu wsparcia elektrycznego umieszczono stosunkowo nisko – w okolicach naturalnego środka ciężkości roweru. Takie rozwiązanie neutralizuje wpływ wagi jednostki na dynamikę jazdy. W efekcie rowerzysta może liczyć na naturalny model jazdy oraz charakterystyczne dla rowerów BMC pewne i precyzyjne sterowanie.

Inteligentne rozwiązania dla miejskich warunków

Modele z limitowanej edycji są wyposażone w kokpity ICS, gdzie kable poprowadzono poprzez mostek. Zaletami tego rozwiązania są wyrafinowany wygląd oraz zwiększona wytrzymałość. Z kolei zintegrowane światła Supernova nie tylko gwarantują bezpieczeństwo w miejskich warunkach, ale jednocześnie idealnie pasują do stylowego designu całej konstrukcji. Nowe rowery wyróżniają się też zapewniającymi ochronę błotnikami Curana, które oferują także wbudowane tylne światła. Błotniki zoptymalizowano specjalnie pod kątem – zapewnionego przez system MTT – zawieszenia o skoku 10 mm.

Rozmiary i modele

Nowe rowery BMC Alpenchallenge AMP City LTD oraz BMC Alpenchallenge AMP City ONE są dostępne w trzech różnych rozmiarach (S, M i L). Ich sugerowane ceny wynoszą od 17 490 do 23 990 zł.

Strona oficjalnego dystrybutora rowerów BMC w Polsce.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS