Książę Liechtensteinu Constantin zmarł nagle w wieku 51 lat

Książe Constantin

Książę Konstantyn (Constantin Ferdinand Maria), najmłodszy syn panującego księcia Liechtensteinu Hansa Adama II, zmarł nagle w tym tygodniu – poinformował Dom Książęcy w środowym oświadczeniu. Miał 51 lat.

Dom Książęcy z przykrością ogłasza, że ​​5 grudnia 2023 roku niespodziewanie zmarł książę Konstantyn z Liechtensteinu” – czytamy w oświadczeniu.

Konstantyn był siódmy w kolejce do tronu. W oświadczeniu nie podano przyczyny śmierci.

Najstarszy brat Konstantyna, dziedziczny książę Alois ma zostać następcą Hansa Adama II na stanowisku panującego księcia Liechtensteinu, maleńkiego księstwa położonego między Austrią a Szwajcarią i liczącego prawie 40 000 mieszkańców.

Constantin pozostawił żonę, księżniczkę Marię Liechtensteinu i dzieci, księcia Moritza, księżniczkę Georginę i księcia Benedykta – dodał.

Z oświadczenia wynika, że ​​pełnił także funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Grupy Liechtenstein, największej na świecie grupy zajmującej się bankowością prywatną i zarządzaniem aktywami należącej do rodziny królewskiej.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
52
+1
38
+1
69
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS