Najbardziej zaawansowany jacht elektryczny powstał w Polsce

80 Sunreef Power Eco

Stocznia Sunreef Yachts zwodowała niedawno najbardziej zaawansowany elektryczny jacht motorowy na świecie. Luksusowy katamaran został dostosowany do wymagań właściciela i wykorzystuje najnowszą technologię, aby osiągnąć najwyższy poziom zrównoważonego rozwoju i efektywności energetycznej.

Jednostka zostałą wyposażony w dwa silniki o mocy 360 kW każdy i zestaw baterii 990 kWh, super-katamaran posiada rewolucyjny system fotowoltaiczny Sunreef Yachts z panelami w pełni zintegrowanymi ze strukturą kompozytową. Dzięki tej technologii, 80 Sunreef Power Eco zapewnia daleki zasięg i czystą żeglugę.

Katamaran 80 Sunreef Power może być wyposażony w panele słoneczne o powierzchni około 200 mkw. (około 360kg), zapewniając moc szczytową do 40kW na godzinę.

Katamaran został zamówiony przez rodzinę głęboko zaangażowaną w zrównoważony rozwój i poszukującą idealnego, ekologicznego jachtu motorowego. Czterokabinowy katamaran oferuje spersonalizowany układ wnętrz i wystrój. Dzięki energooszczędnemu systemowi klimatyzacji i inteligentnemu zarządzaniu energią, ten elektryczny jacht wyznacza nowe standardy dla ekologicznego jachtingu.

Ceny zaczynają się od 4 950 000 euro za wersję podstawową. W pełnej wersji 5,5 mln € do 6 mln €. Stocznia oczywiście zapewnia ogromna liczbę opcji wykończenia.

Na oficjalnej stronie projekty znajduje się również wywiad z właścicielem.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
124
+1
100
+1
6
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS