DrivePod to absolutnie najładniejszy symulator rajdowy VR

Włoskie studio projektowe Studio Casti właśnie zaprezentowało DrivePod, zaskakująco elegancki zestaw do rajdowych gier wideo, który może zamienić Twój salon lub gabinet w tor wyścigowy. Ten zestaw może nie jest najbardziej zaawansowanym technologicznie zestawem wyścigowym, jaki widzieliśmy, ale bez wątpienia najlepiej wygląda.

Sprawdź oferty symulatorów rajdowych na Ceneo.pl >>>

Dzięki symulatorowi Studio Casti było w stanie połączyć swoje dwa obszary specjalizacji — projektowanie mebli i produktów — w jeden atrakcyjny pakiet. Oczywiście są wyjątki, ale większość symulatorów wyścigów bez względu na to jak bardzo są imponujące technicznie, są po prostu brzydkie. Tego jednak nie można powiedzieć o systemie Studia Casti.

System DrivePod składa się z dwóch głównych elementów — kwadratowej ramy z zaokrąglonymi krawędziami i platformy. Rama w kolorze szampańskim mieści panoramiczny wyświetlacz HD i kierownicę w stylu Formuły 1 ze zintegrowanymi wskaźnikami prędkości, obrotów i biegów. Tymczasem platforma w kolorze królewskiego błękitu jest domem dla zestawu pedałów i dopasowanego kolorystycznie siedzenia. Ani też nie wygląda jak zabawka. Pedały są czułe na nacisk, a wyścigowe siedzenie ma sześciopunktowe pasy. Nadal będziesz w swoim domu gdy usiądziesz na tym symulatorze, ale za to poczujesz namiastkę samochodu wyścigowego.

Projekt symulatora nie tylko dobrze wygląda, ale jest również funkcjonalny. Położenie i kąt kierownicy, siedzenia i pedałów systemu można regulować. Oznacza to, że każdy kierowca niezależnie od wzrostu powinien być w stanie znaleźć odpowiednie ustawienie.

Trudno nie być pod wrażeniem DrivePod. Niestety, obecnie istnieje tylko jako zestaw renderingów projektowych. Wydaje się, że nie ma planów wprowadzenia go do produkcji. Mimo to jeśli zainteresowanie będzie wystarczające, być może Studio Casti zdecyduje się na seryjną produkcję.

Oficjalna strona projektu.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
31
+1
29
+1
9
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS