Dior usuwa Belle Hadid z reklam w Dubaju po kontrowersyjnym zdjęciu

luksusowy portal

Bezmyślne zdjęcie Belli Hadid , na którym pokazała swoją podeszwę na tle samolotu z flagami Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, okazało się bolesne zarówno dla supermodelki, jak i marek, które reprezentuje. Centra handlowe w Dubaju usunęły reklamy, aby zaprotestować przeciwko jej zachowaniu. 

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Użytkownicy mediów społecznościowych udostępnili także zdjęcia i filmy, w których wyrzucali produkty Dior Beauty, pokazując swoją pogardę za pośrednictwem postów oznaczonych „#BellaHadidIsRacist”. 

Hadid wrzuciła obraźliwe zdjęcie na Instagrama, czym rozjuszyła użytkowników Twittera z ZEA oraz Arabii Saudyjskiej, którzy domagają się bojkotu marki Dior, która ostatecznie usunęła reklamy z supermodelką w The Dubai Mall. Zapytana o zajęcie stanowiska wobec tego problemu, galeria napisała na Twitterze : „Zapewniamy, że wrażliwość kulturowa naszego narodu jest szanowana”.  

Kontrowersyjne zdjęcie wykonane przez Bellę Hadid

Po tym wydarzeniu Christian Dior podjął niezbędne kroki w odpowiedzi na prośby klientów, przerywając zdjęcia kampanii przedstawiające Hadid jako twarz ich perfum. Rzecznik Parfums Christian Dior powiedział The National, że marka usunęła zdjęcia Hadida z The Dubai Mall. 

Ponadto Mall of Emirates odwołało wydarzenie zorganizowane z Diorem, pisząc, że miejsce nie chce być wiązane z „niedawnym incydentem z udziałem modelki”. 

Bella Hadid w odważnej stylizacji odsłaniającej piersi

Jak oceniasz ten wpis?
+1
124
+1
54
+1
96
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS