Cenne skarby z kolekcji rodziny Rothschildów wystawione na sprzedaż!

Oczekuje się, że ogromna kolekcja dzieł sztuki, mebli, srebra, ceramiki i biżuterii od dawna przechowywana w prywatnej kolekcji bankowej dynastii Rothschildów zostanie sprzedana za jak się szacuje ponad 30 milionów dolarów na kilku aukcjach tej jesieni w domu aukcyjnym Christie’s w Nowym Jorku.

Sprzedaż będzie pierwszą w Ameryce Północnej dedykowaną aukcją dzieł francuskiego oddziału długoletniej rodziny bankowej. Większość rzeczy nabył w XIX wieku baron James Mayer de Rothschild, jego żona Betty i ich syn Alphonse i od tego czasu pozostają w kolekcji ich potomków.

W kolekcji znajdują się dzieła sztuki nabyte przez rodzinę, zwłaszcza dzieła dawnych mistrzów, na czele z obrazem Gerrita Dou „Młoda kobieta trzymająca zająca z chłopcem przy oknie”. Obraz pochodzący z XVII wieku, którego cenę szacuje się na od 3 milionów do 5 milionów dolarów.

Szacuje się, że niemiecki filiżanka i pokrywka Nautilusa w srebrnej oprawie będzie kosztować na aukcji od 100 000 do 150 000 dolarów.

Do najstarszych przedmiotów na aukcji należy kameiczny portret rzymskiego cesarza Klaudiusza z I wieku n.e., przedstawiający rzymskiego cesarza Klaudiusza, którego wartość szacuje się na 200 000–300 000 dolarów. Przypadkowo kamea (półszlachetny kamień ozdobiony) ostatni raz trafiła na aukcję w Christie’s w 1899 r., kiedy to została sprzedana za 3750 funtów (czyli 496 000 dolarów według dzisiejszych pieniędzy), na krótko przed tym, jak przypuszcza się, że trafiła do kolekcji Rothschildów.

Są to rzeczy ukrywane od końca XIX wieku. I gdybyś nie znał tej konkretnej gałęzi rodziny, nie widziałbyś o ich istnieniu” – powiedział w rozmowie telefonicznej Jonathan Rendell, zastępca prezesa Christie’s Americas. „To nie jest coś, co zwykle sprzedaje się w Nowym Jorku”.

Według Christie’s sprzedający to członkowie francuskiej gałęzi rodziny Rothschildów, którzy są potomkami Jamesa Mayera de Rothschilda, szczególnie chcieli przeprowadzić sprzedaż w Nowym Jorku. Rendell powiedział, że ta konkretna gałąź rodziny mieszkała w USA podczas II wojny światowej, dodając jednocześnie, że spodziewa się, że kolekcja „sprzedałaby się niesamowicie dobrze wszędzie”.

Owalne włoskie danie z majoliki, które na jednej z aukcji ma zostać sprzedane za nawet 100 000 dolarów.

„Są to rzeczy ukrywane od końca XIX wieku. I gdybyś nie znał tej konkretnej gałęzi rodziny, nie widziałbyś ich” – powiedział w rozmowie telefonicznej Jonathan Rendell, zastępca prezesa Christie’s Americas. „To nie jest coś, czym zwykle bawimy się w Nowym Jorku. Bardziej prawdopodobne jest, że zobaczysz taką wyprzedaż w Europie”.

Według Christie’s nadawcy, członkowie francuskiej gałęzi rodziny Rothschildów, którzy są potomkami Jamesa Mayera de Rothschilda, szczególnie chcieli przeprowadzić sprzedaż w Nowym Jorku. Rendell powiedział, że ta konkretna gałąź rodziny mieszkała w USA podczas II wojny światowej, dodając jednocześnie, że spodziewa się, że kolekcja „sprawiłaby się niesamowicie dobrze wszędzie”.

W sprzedaży znajdują się również meble, ceramika (jak ważna włoska majolika renesansowa), srebro, gobeliny i biżuteria, które ilustrują wyraźny gust Rothschildów, który Rendell określił jako „niezwykłe połączenie przepychu i domowości”.

To jest coś za czym za 100 – 150 lat temu rynek szalał. Nie mamy już w sprzedaży większych ilości tego typu rzeczy” – powiedział Rendell.

Aukcje będą odbywać się przez kilka dni, począwszy od wieczornej wyprzedaży 11 października po której nastąpią dwudniowa wyprzedaż i równoległa aukcja na żywo, podczas której ceny niektórych przedmiotów będą zaczynać się od 100 dolarów.

Jeśli chodzi o powód dla którego rodzina sprzedaje teraz kolekcję, Rendell uważa, że ​​może to oznaczać „racjonalizację” i „zmianę pokoleniową” w podejściu. „Nie wszyscy żyją już jak XIX-wieczni Rothschildowie, nawet Rothschildowie” – mówi.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
74
+1
60
+1
41
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS