Burberry prezentuje kolekcję z resztek materiałów i… sieci rybackich!

Burberry zaprezentowało nową ekologiczną kolekcję, próbując dołączyć do modnej ostatnio gospodarki o obiegu zamkniętym w modzie. Cztery posty na Instagramie w ciągu dwóch dni przedstawiają całkiem zwyczajne płaszcze luksusowej marki, oraz żakardową kurtkę i klasyczny płaszcz.

Kolekcja płaszczy jest produkowana z materiału, który nazywa ECONYL. Jest to przędza nylonowa wykonana z surowców takich jak przemysłowy plastik, pływające śmieci, sieci wydobyte z oceanu oraz skrawki tkanin z fabryk. Burberry twierdzi, że „zakłóca” przemysł dzięki nowej linii ECONYL, zmieniając przeznaczenie plastiku porozrzucanego w oceanach i oszczędzając odpady z tkanin przed jednoczesnym składowaniem na wysypiskach.

CO JEST W KOLEKCJI?

Obecnie nowa kolekcja Burberry obejmuje płaszcze, kurtki oraz plecak i nerkę.

Parka żakardowa Monogram. Nowoczesny podkreślony taśmą z logo i wstawkami żakardowymi.

Nowoczesna odmiana klasycznego fasonu, płaszcz samochodowy został ponownie zaprojektowany i wykonany z materiału ECONYL.

Płaszcz Cape Detail. Płynna forma, z wytłoczonym odświeżonym logo Burberry.

Sama marka wyjaśnia ideologię stojącą na ekokolekcją: „Udoskonalamy sposób, w jaki tworzymy nasze produkty, aby wspierać obieg zamknięty w produkcji ubrań – poprzez redukcję plastiku, zmianę przeznaczenia tkanin i znalezienie nowych technologii do tworzenia materiałów przyszłości. Jesteśmy zaangażowani w sposób, w jaki nie obciążamy środowiska i naszym celem jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2022 r.

Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi i produkty, nie ważne są ceny, liczy się tylko luksus.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Kontakt z nami

W każdej sprawie prosimy o kontakt pod poniższym adresem e-mail: info małpa luxatic.pl

Bądź na bieżąco!