Brad Pitt pozywa byłą żonę Angline Jolie za to, że sprzedała udziały w ich winnicy rosyjskiemu oligarsze

Brad Pitt pozywa byłą żonę Angelinę Jolie za sprzedaż udziałów w ich francuskiej winnicy rosyjskiemu oligarsze, która jest współwłasnością byłej pary małżonków. Angelina Jolie nie jest chyba zbytnio sentymentalna ponieważ para pobrała się w francuskiej winnicy Miraval w 2014 roku.

Posiadłość Miraval znajduje się w wiosce Correns w południowo-wschodniej Francji i została kupiona przez byłą parę z listy najpopularniejszych aktorów za około 25 milionów euro w 2008 roku.

Według pozwu złożonego w czwartek przed sądem w Los Angeles, Jolie bez wiedzy Pitta sprzedała swoje udziały w spółce Chateau Miraval SA luksemburskiemu producentowi napojów spirytusowych, kontrolowanemu przez biznesmena Yuri Sheflera nazywanego przez zachodnie media wódczanym miliarderem, ponieważ Rosjanin jest właścicielem m.in. marki Stolichnaya.

Winnica Miraval

Ten ruch miał na celu wywołanie u gwiazdy takich tytułów jak Fight Club czy Dawno, dawno temu w Hollywood… poczucie „nieuzasadnionej krzywdy” po tym jak rozstał się z żoną w dobrych relacjach, stwierdzili prawnicy aktora w pozwie.

Oboje małżonków zgodziło się nigdy nie sprzedawać swoich udziałów w winnicy bez zgody drugiej strony, zgodnie z pozwem rozwodowym ujawnionym przez agencję prasową Association Press.

Winnica stała się pasją Pitta, na dodatek dochodową, ponieważ Miraval pod kierownictwem Pitta, urosło do wielomilionowej międzynarodowej firmy z sukcesami i jednego z najbardziej cenionych producentów wina różowego na świecie” – czytamy w dokumentach prawnych.

Sprzedając swoje udziały Jolie wiedziała, że intencją Sheflera i jego partnerów będą chęć kontrolowania wielomilionowego biznesu, któremu poświęcił się Pitt, i podważyć pozycję Brada Pitta w winnicy Miraval” – można przeczytać w pozwie.

Zgodnie z dokumentami prawnymi Pitt wniósł 60% kosztu zakupu posiadłości, a Jolie zapłaciła pozostałe 40%.

Prawnicy Pitta powiedzieli, że biznes winiarski na terenie posiadłości nadal kwitnie i że Jolie „nie była zaangażowana w te wysiłki”, chociaż „skorzystała” z jego sukcesu.

Aktorka podobno poinformowała swojego byłego o swojej decyzji o sprzedaży udziałów rosyjskiemu oligarsze w styczniu 2021 roku, mówiąc, że podjęła „bolesną decyzję, z ciężkim sercem”.

Prawnicy Pitta poprosili o rozprawę przed ławą przysięgłych.

Jolie złożyła wniosek o rozwód w 2016 roku. Była para ma razem sześcioro dzieci – Maddoxa, Paxa i Zaharę, które są adoptowane, a także Shiloh i bliźniaczki Vivienne i Knox.

Brad Pitt w swojej winnicy
Jak oceniasz ten wpis?
+1
277
+1
99
+1
148
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS