Apple przedstawia pierwszy 8-rdzeniowy MacBook Pro

Apple odświeżył MacBooka Pro instalując najnowsze procesory Intel Core 8 i 9 generacji, wprowadzając po raz pierwszy osiem rdzeni do MacBooka Pro. MacBook Pro zapewnia teraz dwa razy większą wydajność niż czterordzeniowy MacBook Pro i o 40 procent większą wydajność niż 6-rdzeniowy MacBook Pro, co czyni go najszybszym notebookiem Mac w historii. Te nowe procesory, w połączeniu z wydajną grafiką, genialnym i kolorowym wyświetlaczem Retina, superszybkimi dyskami SSD, układem zabezpieczającym Apple T2, całodzienną żywotnością baterii i systemem MacOS, czynią MacBooka Pro najlepszym na świecie notebookiem dla profesjonalistów.

Niezależnie od tego, czy studenci studiują, programiści budują światowej klasy aplikacje czy montażyści tworzą nowe filmy fabularne, jesteśmy nieustannie zaskoczeni tym, co nasi klienci robią z MacBookiem Pro” – powiedział Tom Boger, starszy dyrektor Apple produktu Mac Marketing. „Dzięki 8-rdzeniowym procesorom zapewniającym niesamowity wzrost wydajności, wraz z oszałamiającym wyświetlaczem Retina, szybkimi dyskami, całodzienną żywotnością baterii i systemem MacOS, MacBook Pro pozostaje najlepszym na świecie profesjonalnym notebookiem i nie możemy się doczekać, gdy trafi w ręce naszych klientów

Potężny wzrost wydajności

MacBook Pro jest potężniejszy niż kiedykolwiek do kompilowania kodu, przetwarzania obrazów o wysokiej rozdzielczości, renderowania grafiki 3D, edycji wielu strumieni wideo 4K i wielu innych. 15-calowy MacBook Pro oferuje teraz szybsze 6-cio i 8-rdzeniowe procesory Intel Core, zapewniające prędkości Turbo Boost do 5,0 GHz, a 13-calowy MacBook Pro z Touch Bar oferuje szybsze czterordzeniowe procesory z prędkością Turbo Boost do 4,7 GHz.W porównaniu z najszybszym czterordzeniowym 15-calowym MacBookiem Pro, nowy MacBook Pro z 8-rdzeniowymi procesorami jest do dwóch razy szybszy, więc:

 • Producenci muzyki mogą odtwarzać ogromne projekty wielościeżkowe z nawet dwukrotnie większą liczbą wtyczek Alchemy w Logic Pro X.
 • Projektanci 3D mogą renderować sceny nawet dwa razy szybciej w Maya Arnold.
 • Fotografowie mogą stosować złożone modyfikacje i filtry do 75 procent szybciej w programie Photoshop.
 • Programiści mogą skompilować kod do 65 procent szybciej w Xcode.
 • Naukowcy i naukowcy mogą obliczyć złożone symulacje dynamiki płynów nawet o 50 procent szybciej w TetrUSS.
 • Edytory wideo mogą edytować do 11 jednoczesnych strumieni multicam wideo 4K w Final Cut Pro X.
Macbook Pro

Najlepszy na świecie notebook dla profesjonalistów

Wraz z tymi nowymi potężnymi procesorami MacBook Pro oferuje najlepszy wyświetlacz laptopa Mac w historii, wspaniały wyświetlacz Retina z 500 nitami jasności z obsługą szerokiej gamy kolorów P3 i technologię True Tone, co zapewnia naturalne, realistyczne wrażenia wizualne. Nowe komputery Macbook Pro są również wyposażone w niezwykle wciągające głośniki stereo z szerokim dźwiękiem stereo, bezpieczeństwo i wygodę Touch ID, dynamiczne i kontekstowe elementy sterujące z Touch Bar i duży gładzik Force Touch. MacBook Pro oferuje także niesamowicie szybką pamięć SSD, układ zabezpieczający Apple T2 zapewniający większe bezpieczeństwo oraz wydajne i wszechstronne porty Thunderbolt 3 do przesyłania danych, ładowania i podłączania do dwóch wyświetlaczy 5K lub czterech zewnętrznych procesorów graficznych.

Macbook Pro

macOS Mojave

Wszystkie nowe komputery Mac są dostarczane z macOS Mojave, najnowszą wersją najbardziej zaawansowanego systemu operacyjnego na komputery stacjonarne, z funkcjami inspirowanymi profesjonalistami, ale zaprojektowanymi dla wszystkich. W Mojave, Dark Mode przekształca pulpit w nowy wygląd, który skupia się na treściach użytkownika, Stacks organizuje niechciane pulpity, automatycznie układając pliki w zgrabne grupy, a FaceTime obsługuje połączenia grupowe. Mojave dostarcza także aplikacje iOS, w tym News, Stocks, Voice Memos i Home to the Mac, a także przeprojektowany Mac App Store z bogatą treścią redakcyjną i dodatkiem aplikacji od najlepszych programistów, w tym Microsoft i Adobe.

Ceny nowego Macbooka Pro 2019

Komputer w bazowej wersji wyposażony jest w 16 GB RAM. Za kolejne 16 GB, tak aby łącznie mieć 32 GB pamięci operacyjnej, trzeba dopłacić 1920 zł. Można też zaszaleć i dopłacić za lepszy układ graficzny niż Radeon Pro 560X z 4 GB pamięci GDDR5, który dostępny jest w podstawowej wersji:

 • Pro Vega 16 z 4 GB pamięci HBM2 – dopłata 1 200 zł;
 • Radeon Pro Vega 20 z 4 GB pamięci HBM2 – dopłata 1 680,00 zł.

Jeszcze bardziej zwalają z nóg ceny pamięci SSD. W podstawowej wersji komputera zamontowano dysk o pojemności 512 GB, a dodatkowe opcje to:

 • 1 TB pamięci masowej SSD – dopłata 1 920 zł;
 • 2 TB pamięci masowej SSD – dopłata 4 800 zł (!);
 • 4 TB pamięci masowej SSD – dopłata 13 440 zł (!!!).

Oznacza to, że MacBook Pro 2019 w najbardziej „ekskluzywnej” konfiguracji kosztuje bez dodatkowego oprogramowania 31 039 zł! Jeśli jednak pozostaniemy przy dysku twardym o pojemności 512 GB, cena spada do „zaledwie” 17 599 zł.

Więcej informacji: https://www.apple.com/pl/macbook-pro/

Jak oceniasz ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS