Pancerny pociąg Putina to luksus na torach!

Pociąg putina
Zobacz galerię 9 zdjęć

Rosyjski zbrodniarz wojenny Władimir Putin posiada pancerny „pociąg widmo”, który wozi go między pałacami podczas trwającej obecnie inwazji na Ukrainę. Pociągu, który obecnie przechodzi modernizację wartą 77 milionów dolarów nie można śledzić tak, jak jego samolotów

Nowe zdjęcia, które wyciekły pokazują wnętrze luksusowego opancerzonego pociągu Władimira Putina wyposażonego w gabinet lekarski i… salon kosmetyczny.

Doniesienia zachodnich służb wywiadowczych mówią, że paranoicznie dbajacy o bezpieczeństwo dyktator coraz częściej podróżuje koleją podczas swojej wojny z Ukrainą .

Ale dla Putina nie jest to zwykły pociąg, gdy porusza się między swoimi pałacami, które są starannie ukryte przed jego cierpiącym ludem.

Jego prezydenckie wagony są wyposażone w łaźnię turecką z „fantazyjnym prysznicem”, który obejmuje tryb „aromatycznej pianki” kosztujący 5 milionów dolarów, a także siłownię (wyposażoną w topowy sprzęt Technogym) i salon kosmetyczny. Do tych informacji dotarło Centrum Dossier, powiązane z politykiem opozycji Michaiłem Chodorkowskim.

W salonie kosmetycznym znajdują się „maszyny przeciwstarzeniowe” Putina, a także respirator płuc, defibrylator i monitor pacjenta – „innymi słowy – wszystko, czego potrzeba do przenośnego ER”. Za wszystko rzecz jasna płacą rosyjscy podatnicy, którzy nic o tym nie wiedzą, czytamy w raporcie.

Pociągu pancernego – obecnie w trakcie modernizacji wartej 77 milionów dolarów – nie da się namierzyć tak, jak jego samolotów, a z zewnątrz podobno przypomina inne pociągi, z których korzystają jego rodacy.

W środku jest inaczej.

„To nie jest zwykły luksus, to super luksus” – powiedział Dmitry, ekspert ds. kolei.

Putin jest znany jako „Główny Pasażer” w pociągu, który może go zawieźć do Pałacu Wałdaj, który dzieli z kochanką Aliną Kabajewą, lub do wartego miliard dolarów schronienia w Gelendżyku na szczycie klifu nad Morzem Czarnym. Oba są wyposażone w bunkry nuklearne.

Zbudowano specjalne stacje dla kluczowych lokalizacji Putina, w tym dla jego głównej rezydencji w regionie moskiewskim Nowo-Ogariowo.

Finansowanie odbywa się za pośrednictwem przyjaciół oligarchów Putina, w tym Jurija Kowalczuka – jednego z jego najbliższych kumpli.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
73
+1
51
+1
79
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS